۳۰ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۵
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 84084359
۰ نفر

برچسب‌ها

سد ماملو مشکل چندین ساله آب شرب قرچک را رفع کرد

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب‌شرق استان تهران گفت: با اختصاص حق‌آبه سد ماملو به قرچک، مشکل چندین ساله این شهرستان در دستیابی به آب شرب بهداشتی و سالم برطرف شد.

حمیدرضا نامداری روز چهارشنبه در جلسه بررسی مشکلات تأمین آب شرب قرچک اظهار کرد: کمبود آب شرب موردنیاز شهرستان قرچک بر اساس مطالعات انجام شده و با توجه به وضعیت زمان مطالعه برای افق انتهای سال ۱۴۰۰، حدود ۵۵۰ لیتر بر ثانیه پیش بینی شده که کسری آن از طریق تخصیص و انتقال آب از تصفیه‌خانه هفتم سد ماملو و بهره‌برداری از آب‌های زیرزمینی برطرف شد.

وی افزود: با انتقال آب سدماملو به قرچک، گام مهمی در تأمین آب شرب موردنیاز مردم این شهرستان در حوزه روستایی و شهری برداشته شد چرا که پیش از این، تمامی آب مورد نیاز شهرستان از طریق حفر و تجهیز چاه‌ها تأمین می‌شد که با انتقال آب از سد ماملو، تعدادی از چاه‌های آب این شهرستان از مدار بهره‌برداری خارج شد.

وی گفت به‌منظور تأمین آب پایدار و استمرار خدمات‌رسانی مطلوب‌تر به مردم قرچک، برنامه‌های توسعه منابع آب سطحی در دستور کار قرار گرفته که در همین راستا، ۵ کیلومتر خطوط انتقال آب با استفاده از لوله چدن داکتیل ۹۰۰ میلی‌متری، احداث فاز نخست مخزن ذخیره آب شرب محمودآباد و احداث فاز اول مخزن ذخیره سایت باهری به زودی اجرا می‌شود.

نامداری اظهار کرد: اجرای این طرح‌ها به هزار و ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در ادامه با اشاره به اجرای طرح فاضلاب و ساخت تصفیه‌خانه در شهرستان قرچک گفت: بر اساس برنامه‌ریزی و اقدامات انجام‌شده، حدود ۱۱۰ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب از مجموع ۱۷۰ کیلومتر فاز اول در قرچک اجرا شده و هم‌اکنون  پیمانکاران این طرح در حال اجرای باقیمانده شبکه فاضلاب هستند.

وی افزود: خط اصلی انتقال فاضلاب به تصفیه‌خانه با استفاده از لوله ۱۴۰۰ میلی‌متر با پیشرفت ۹۰ درصد درحال اجرا بوده و با انجام حدود ۲۰۰ متر از خط مذکور و رفع انفصال زیر گذر ریل راه آهن به قطر ۸۰۰ میلی متر، طرج خط انتقال تکمیل و آماده بهره برداری می‌گردد.

نامداری از تأمین زمین مورد نیاز برای احداث تصفیه خانه فاضلاب خبر داد و اظهار کرد: با پیگیری‌های مستمر مسوولان، بخش عمده‌ای از مشکلات زمین تصفیه‌خانه برطرف شده و مجوزهای لازم از سازمان برنامه‌وبودجه اخذ شده و مناقصه اجرای این طرح مهم برگزار می‌شود.

قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها