۳۰ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۷
کد خبرنگار: 2144
کد خبر: 84084355
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: کنگاور آماده کلنگ‌زنی مسکن ملی است

کرمانشاه - ایرنا - سرپرست فرمانداری کنگاور گفت: شرایط برای کلنگ‌زنی پروژه طرح اقدام ملی مسکن در کنگاور، به عنوان اولین شهر استان برای احداث واحدهای موسوم به «گروه ساخت» فراهم شده است.

«فرزاد الماسی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: با برگزاری جلسات مختلف در فرمانداری، قطعات مربوط به واحدهای احداثی متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در کنگاور قرعه کشی شد.

وی توضیح داد: در مرحله اول ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن، ۱۲۷ متقاضی کنگاوری نسبت به واریز ۴۰۰ میلیون ریال بعد از ثبت نام اقدام کردند.

او افزود: با توجه به اختصاص ۳۲ قطعه و تراکم سه طبقه، ۹۶ متقاضی در مراحل اولیه با قرعه‌کشی مشخص و قطعات بین متقاضیان تقسیم‌بندی شده بود.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۳۰ متقاضی باقیمانده نسبت به وضعیت موجود گله‌مند بوده و درخواست رسیدگی داشتند، گفت: پس از جلسات متعدد با اداره کل بنیاد مسکن، با افزایش تراکم قطعات به چهار طبقه و افزایش ۳۰ واحد، مشکل متقاضیان برطرف شد.

سرپرست فرمانداری کنگاور در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر همه متقاضیانی که مبلغ اولیه را واریز کرده‌اند تعیین تکلیف شده‌اند، گفت: زیرساخت‌های اولیه برای شروع عملیات ساخت واحدها در زمینی که به همین منظور اختصاص یافته، فراهم شده است.

الماسی با بیان اینکه شرایط برای کلنگ‌زنی پروژه به عنوان اولین شهر استان برای احداث واحدهای موسوم به «گروه ساخت» فراهم شده است، گفت: قطعات در نظر گرفته شده به طور متوسط ۱۸۰ متر مساحت دارند که بنا به ضوابط و دستورالعمل‌های شهرداری و نظام مهندسی و توسط متقاضیان ساخته می‌شوند.

گفتنی است برای احداث این واحدها، یک میلیارد ریال تسهیلات با نرخ سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله در اختیار هر متقاضی قرار خواهد گرفت.

شهرستان کنگاور در ۸۵ کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها