امسال ۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد ایجاد می‌شود

گنبدکاووس - ایرنا - رییس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) به برنامه ریزی برای ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان زیر پوشش این نهاد در سال جاری اشاره کرد و گفت: برای تحقق این هدف ۶۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت و قرض الحسنه پیش بینی شده است.

سیدمرتضی بختیاری روز چهارشنبه در بازدید از طرح‌ زنجیره تولیدی ویژه اشتغال مددجویان شهرستان آزادشهر اظهار داشت: ایجاد اشتغال برای مددجویان یکی از راهبردهای اصلی کمیته امداد است و تلاش داریم با کمک راهبران شغلی در این جهت مهم گام‌های اساسی برداریم.

وی افزود: راهبران شغلی بیشتر از افراد تحصیل کرده، متخصص و دارای شرکت دانش بنیان هستند که به مددجویان برای موفقیت در رشته شغلی راهنمایی و مشاوره می‌دهند.

بختیاری اضافه کرد: در طرح زنجیره تولیدی آزادشهر که توسط افراد متخصص راه اندازی شده، ۱۲۰ نفر از مددجویان این شهرستان مشغول کار شدند.

همچنین رییس کمیته امداد در نشست با فرماندار و مسوولان شهرستان آزادشهر با تاکید برضرورت تلاش بیشتر مسوولان برای ایجاد اشتغال مددجویان این نهاد بویژه در مناطق روستایی، گفت: ایجاد اشتغال راهی برای توانمندسازی مددجویان است.

بختیاری به شرایط سخت اقتصادی و شیوع ویروس کرونا در کشور اشاره کرد و افزود: در چنین شرایطی مسوولان و دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان بایستی حداکثر تلاش خود را برای رفع مسائل و مشکلات مردم بویژه گروه‌های آسیب پذیر و مددجویان نهادهای حمایتی انجام دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =