بیمه سلامت ۹۰ درصد هزینه درمان کرونا را پرداخت می‌کند

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: ۹۰ درصد هزینه درمان مبتلایان به کرونا در صورت مراجعه به مراکز دولتی توسط این سازمان پرداخت می‌شود.

به گزارش ایرنا شاهدخت فتحی بیرانوند روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران بیان کرد: همچنین داروهای مطابق بر پروتکل های درمانی کرونا در تعهد سازمان بیمه سلامت هستند  و افراد تحت پوشش می توانند از این امتیاز استفاده کنند.

وی اظهار داشت: هزینه استفاده یک شبانه روز هر تخت مراقبت های ویژه ( آی سی یو ) ۹۵۰ هزار تومان است که ۹۰ درصد این رقم را بیمه سلامت پرداخت می کند.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان ادامه داد: برخی داروها که میزان تاثیرگذاری و اثربخشی آنها در درمان کرونا تایید نهایی نشده اکنون در تعهد بیمه نیستند اما ممکن است پزشک بر اساس تجربه و درخواست بیمار آن را تجویز کند که دریافت این داروها به نرخ آزاد محاسبه می شود.

فتحی بیرانوند همچنین اضافه کرد: متقاضیان دریافت دفترچه بیمه سلامت باید از طریق ۳۳ دفتر پیشخوان استان برای انجام ارزیابی وسع اقدام کنند چراکه وضعیت اقتصادی افراد در این سامانه بررسی می شود.

وی افزود: بعد از نام نویسی اولیه، دهک بندی افراد پس از یک ماه به بیمه سلامت و متقاضیان اعلام می شود که دهک های یک، دو و سه درآمدی به صورت رایگان صاحب دفترچه بیمه سلامت می شوند و دهک های چهار تا هفت باید ۵۰ درصد حق بیمه را پرداخت کنند.

فتحی بیرانوند ادامه داد: از مجموع ۲۱۳ هزار نفر لرستانی نام نویسی شده در سامانه ارزیابی وسع، حدود ۱۵۰ هزار نفر دهک یک تا سه بودند و ۷۰ درصد این افراد وضعیت درآمدی مناسبی برای پرداخت حق بیمه نداشتند.

وی در خصوص نسخه نویسی الکترونیکی نیز گفت:‌ لرستان در اجرای این طرح جایگاه بسیار خوبی در کشور دارد که تاکنون ۲۷۶ هزار نسخه الکترونیکی صادر و ۶۵ هزار نسخه پیچی  الکترونیکی منتج به صورت حساب شده است.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان اضافه کرد: همچنین با توجه به اینکه سال گذشته بیمه پایه درمان مددجویان کمیته امداد به بیمه سلامت واگذار شد ۳۵ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد استان مشمول این طرح شدند.

فتحی بیرانوند بیان کرد:‌ بر اساس این طرح از مبلغ ۲۵ هزار تومان حق ویزیت پزشک خانواده، ۲۳ هزار تومان از طرف سازمان بیمه سلامت پرداخت می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها