۳۸ دانش‌آموز در تربت‌جام به کرونا مبتلا شدند

مشهد- ایرنا- رییس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام گفت: از ابتدای شروع سال تحصیلی ۳۸ دانش‌آموز مقاطع مختلف تحصیلی در این شهرستان به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند.

دکتر محمد افکار روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت یک کادر فرهنگی هم به این بیماری مبتلا شده که جان خود را از دست داده است.

وی ادامه داد: وضعیت همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان از ماه‌های قبل بدتر شده و شرایط سخت، نگران کننده و بحرانی در پیش خواهیم داشت.

رییس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام گفت: در پی رعایت نشدن پروتکلهای بهداشتی از سوی مردم هم‌اینک گنجایش پذیرش بیمار در بخش آی.سی.یو بیمارستان سجادیه این شهر صددرصد تکمیل شده و برخی از بیماران بستری شده در بخش عفونی این مرکز درمانی بد حال هستند.

وی افزود: شرایط کرونایی تربت‌جام بحرانی است و از وضعیت هشدار هم عبور کرده و اگر مردم این شهرستان نکات بهداشتی را رعایت نکنند در چند روز آینده با مشکلات بیشتری مواجه خواهیم شد.

افکار ادامه داد: به دفعات دیده شده شهروندان تربت‌جام در منازل خود اقدام به برگزاری مراسم جمعی ازدواج و عزا می‌کنند که این اقدام نقش به سزایی در گسترش بیماری کووید ۱۹ داشته است.

وی گفت: از این پس در صورت برپایی هرگونه مراسم و تجمع در تربت‌جام، مطابق مصوبه ستاد مبارزه با کرونا با متولیان برگزاری آن به صورت قانونی برخورد می‌شود.

رییس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام افزود: ظرف ۲۴ ساعت گذشته هفت نفر در بخش کرونای بیمارستان سجادیه این شهر بستری شدند.

وی ادامه داد: مردم با استفاده از ماسک، شستن مکرر و دقیق دستها، حضور نیافتن در تجمعات و اماکن شلوغ و عدم تماس با افرادی که سرفه و عطسه می‌کنند، سرایت ویروس کرونا را به حداقل برسانند.

تربت‌جام در ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =