تخلفات توزیع سوخت خارج از شبکه مورد رسیدگی قرار می‌گیرد

کرمان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: نباید توزیع سوخت خارج از شکبه وجود داشته باشد و با متخلفان در این زمینه قاطع برخورد می‌کنیم و نظارت و بازرسی باید جدی تر انجام شود.

به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری روز چهارشنبه در نشست استانی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: برای حل مشکل سوخت چاه های کشاورزی مشمول بند یک به کمیته سوخت استان مهلت می دهیم که در بازه زمانی مشخص پیشنهاد ارائه دهند تا سوخت مورد نیاز در اختیار مردم قرار گیرد.

وی با بیان اینکه برای حل مشکل مردم باید تلاش کرده و کار را رها نکنیم تاکید کرد: شایسته مسئولان نیست بخواهیم مشکل را به بدنه مردم منتقل کنیم و باید پیشنهاد اجرایی قوی و فوری با استفاده از امکان قانونی ارائه شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان تصریح کرد: با توجه به فصل کشاورزی، مدیران با توجه به تجارب و راهکارهای قانونی، راه حلی برای صدور مجوز موقت سوخت برای چاه های شماره یک پیدا کنند تا این مسئله امنیتی نشود.

وی اظهار داشت: سوخت لازم برای گلخانه های مجوزدار استان کرمان به منظور تولید محصولات کشاورزی باید تامین شود تا کشاورزان متحمل ضرر نشوند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: ۱۱ هزار و ۷۲۱ چاه کشاورزی مجاز در جنوب کرمان وجود دارد که نقش مهمی در تولید و اشتغال این استان ایفا می کنند و با توجه به فرا رسیدن فصل کشت نیاز به سوخت دارند.

سعید برخوری افزود: ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار گلخانه در جنوب کرمان فعالیت دارد و با توجه به پیش بینی سرمای سخت زمستان امسال، تامین سوخت برای جلوگیری از یخ زدگی در گلخانه های جنوب کرمان  ضروری است.

وی تصریح کرد: همچنین برای حمل بذر و مرغداری ها نیاز به اختصاص سوخت است و تقاضا داریم ظرفیت کارت های سوخت در جایگاه ها افزایش پیدا کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها