نخستین مرکز تخصصی اشتغال کمیته امداد چهارمحال و بختیاری افتتاح شد

شهرکرد- ایرنا- نخستین مرکز تخصصی اشتغال مددجویان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال ‌و بختیاری روز چهارشنبه با حضور معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) در شهرستان اردل افتتاح شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری گفت: این مرکز برای شناسایی افراد نیازمند، محروم، رفع محرومیت و همچنین ایجاد اشتغال برای جامعه هدف با کمک خیران فعال شده است.

علی ملکپور روز چهارشنبه در آیین افتتاح این مرکز افزود: پیش بینی می‌شود، تا پایان سال ۱۰ مرکز تخصصی اشتغال برای جامعه هدف و محرمان در شهرستان‌های استان فعال شود.

وی ، با اشاره به اینکه ۱۰ درصد جمعیت استان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند، افزود: ایجاد اشتغال برای سه هزار و ۶۰۰ نفر تعهد اشتغال امسال کمیته امداد استان است.

وی اظهار داشت:  سال گذشته چهار هزار و ۱۱۳ فرصت شغلی برای جامعه هدف با بیش از ۱۱۳ میلیارد تومان از محل اعتبارات امدادی، اعتبارات بانکی و اعتبارات اشتغال مناطق محروم ایجاد شد که پیش بینی می شود با راه اندازی این مراکز و حمایت خیران و مردم، بتوان زمینه اشتغال بیشتر برای جامعه هدف را فراهم کرد.

به گزارش ایرنا، ۳۹ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۹۰ هزار نفر در استان زیرپوشش خدمات این نهاد حمایتی قرار دارند، که ۶۰ درصد افراد زیرپوشش این نهاد زنان سرپرست خانوار هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها