خیر اهل شهرری مدرسه ۹ کلاسه در کهریزک احداث می‌کند

شهرری - ایرنا - رییس آموزش و پرورش بخش کهریزک از توابع شهرستان ری گفت: یک فرد خیر اهل شهرری هزینه ساخت یک مدرسه ۹ کلاسه را در روستای قاسم آباد (شورآباد) این بخش را تقبل کرد.

محمد رضا افضلی نیا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: احمد ذاکری زفرقندی فرد خیر با حضور در مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان تعهد کرد که در روستای محروم قاسم آباد این شهرستان یک مدرسه ۹ کلاسه به نام پدرش (محمد ذاکری زفرقندی) احداث کند.

وی افزود: ساخت این مدرسه به پنج میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که این فرد خیر تمامی هزینه ساخته مدرسه را تقبل کرده است.

رییس آموزش و پرورش بخش کهریزک عنوان کرد: مساحت زمین برای احداث مدرسه ۹ کلاسه دو هزار و ۴۰۰ متر است.

این مسئول خاطرنشان کرد: تلاش داریم برای جبران کمبود سرانه آموزشی بخش کهریزک، اراضی بلااستفاده که از موقعیت آموزشی خوبی برخوردار هستند را طی مذاکره با شهرداری جذب و از این طریق عقب‌ماندگی خود را جبران کنیم.

افضلی‌نیا همچنین با اشاره به رتبه نخست کهریزک در ساخت و ساز فضاهای آموزشی در کشور تصریح کرد: جدیت مجموعه آموزش و پرورش با حمایت‌ دستگاه‌های حاکمیتی سبب شد که بخش کهریزک در سطح کشور در جهت استفاده بهینه از فضاهای آموزشی رتبه نخست را کسب کند.

بخش کهریزک از توابع شهرستان ری، از شمال به بهشت زهرا (س)، از غرب به اتوبان تهران قم، از شرق به باقر شهر و از جنوب به شهر حسن آباد فشافویه محصور و در فاصله ۱۳ کیلومتری شهرستان ری واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها