محدودیت‌های کرونایی در کاشمر افزایش یافت
فرماندار کاشمر از تشدید محدودیت های کرونایی در این شهرستان خبر داد

مشهد- ایرنا- فرماندار کاشمر از اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در این شهرستان خبر داد.

مسلم ساقی روز چهارشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا در کاشمر با بیان اینکه این شهرستان در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارد گفت: تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان شهید مدرس این شهر در بالاترین سطح خود از ابتدای شیوع ویروس کرونا قرار دارد و این امر باعث‌ شده است کاشمر در کنار چهار شهرستان قرمز استان قرار گیرد.

وی افزود: براساس بررسی‌های انجام شده توسط ستاد استانی مقابله با کرونا و اعلام نظر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، تدابیر پیشگیرانه و ایجاد برخی محدودیتهای جدید برای پنج شهر این استان در نظر گرفته شده که این محدودیتها مدت یک هفته اعمال خواهد شد که با توجه به شرایط قابل تمدید است.

فرماندار کاشمر ادامه داد: محدودیت های شهرستان در ۱۳ گروه دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و زبانسراها و آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، استخرهای سرپوشیده، سینما ،تئاتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه ها، تالارهای پذیرایی،آرایشگاههای زنانه و سالنهای زیبایی، مساجد و مصلی‌ها، باشگاه‌های ورزشی و ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی،کاراته، جودو و مواردمشابه، کافه، قهوه خانه و چایخانه‌ها، باغ وحش و شهربازی‎ و مراکز تفریحی آبی اعمال می‌شود. 

وی با توجه به وضعیت قرمز شهرستان از شهروندان خواست همان‌گونه که از ابتدا همراه ستاد مقابله با کرونا در اجرای مصوبات و رعایت پروتکل های بهداشتی بوده‌اند در ادامه نیز با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در کاهش روند بیماری، این ستاد را یاری نمایند.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۵۴۵ هزار و ۲۸۶ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۳۱۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۱ هزار و ۳۴۶ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۴۳۸ هزار و ۷۰۹ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها