«چه کسی بر آمریکا حکومت می کند؟»

تهران- ایرنا- مستند «چه کسی بر آمریکا حکومت می کند؟» (Who Rules America) در شبکه پرس تی وی به تحلیل چگونگی سیاست گذاری‌های آمریکا و نحوه اداره و تصمیم گیری در این کشور می‌پردازد.

مستند چه کسی بر آمریکا حکومت می کند؟ به کارگردانی دنی شکتر و محصول  شبکه پرس تی وی است که وجود دو گونه آمریکا را به تصویر می کشد.

در این مستند با اشاره به حکمرانی قدرت پنهان آمریکا بر رسانه ها، وال استریت و قوای نظامی و صنعتی، وجود دو نوع آمریکا، یکی با عنوان مهد دموکراسی و برخوردار از آزادی کامل و حاکمیت قانون اساسی و دیگری آمریکایی که آشکار نیست و در آن همه چیز بر یک درصد افراد حاکم بر سیاست و اقتصاد تمرکز دارد، مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

مستند چه کسی بر آمریکا حکومت می کند؟ همچنین به پیشینه تاریخی نظام سرمایه داری در آمریکا پرداخته و آن را به عنوان نوعی نظام برده داری نوین مورد بحث قرار می دهد.

مجموعه مستند چه کسی بر آمریکا حکومت می کند؟ در ۶ قسمت ۲۵ دقیقه ای از جمعه ۲ آبان تا چهارشنبه ۷ آبان ساعت ۰۴:۰۰ به وقت تهران از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود. تکرار آن نیز به ترتیب در ساعات ۰۹:۰۰، ۱۵:۰۰، ۲۰:۰۰ و ۰۱:۰۰ بامداد روی آنتن خواهد رفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

سرخط اخبار فرهنگ