ژاپن در بهار ۲۰۲۱ و در آستانه المپیک مرزهای خود را به روی خارجی‌ها باز می‌کند

تهران- ایرنا- براساس گزارش یک نشریه ژاپنی، این کشور در فاصله چند ماه تا برگزاری المپیک به تعویق افتاده توکیو، در حال سبک و سنگین کردن ایده بازگشایی مرزهای خود برای گردشگران بین المللی در بهار ۲۰۲۱ است.

به گزارش ایرنا، درحالی که ژاپن محدودیت های مسافرتی را برای شهروندان خارجی و مسافران کاری و تجاری تسهیل کرده است، سفر با هدف گردشگری همچنان ممنوع است.

و حالا همزمان با نزدیک شدن زمان برگزاری المپیک به تعویق افتاده، ژاپن نه تنها برای ورزشکاران بلکه برای تماشاگران خارجی، در حال کار روی پروتکل‌های بهداشتی و ایمنی بوده و این بدان معنا است که ممنوعیت سختگیرانه ورود به کشور احتمالا تا آوریل ۲۰۲۱ برداشته خواهد شد؛ ماهی که فصل سفر ژاپن نیز محسوب می‌شود.

نشریه ژاپن تایمز مدعی شد که برخی از پروتکل‌هایی که دولت این کشور در حال بررسی آنها است، عبارت است از درخواست از متقاضیان ورود به توکیو برای دانلود یک نرم افزار چکاپ سلامتی  به منظور نظارت و بررسی شرایط روزانه آنان که به عبارت دیگر جایگزین مقررات کنونی قرنطینه ۱۴ روزه است.

گردشگران خارجی همچنین باید پیش از سفر، نسبت به فراهم کردن بیمه شخصی درمانی اقدام کنند.

دولت ژاپن همچنین در نظر دارد تا مراکز ویژه مشاوره را برای گردشگران خارجی راه‌اندازی و از این طریق با هر موضوع بهداشتی ناشی از ویروس کرونا، مقابله کند. علاوه بر این، انجام تست کرونا نیز قبل و در زمان حضور در ژاپن الزامی خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha