۵۰۰ مرکز نیکوکاری تخصصی اشتغال در کشور ایجاد می‌شود

شهرکرد- ایرنا- معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اهمیت بحث خودکفایی و اشتغال مددجویان زیر پوشش کمیته امداد، گفت: امسال ۵۰۰ مرکز نیکوکاری تخصصی اشتغال در کشور ایجاد می‌شود.

حجت الله عبدالملکی روز چهارشنبه در آیین افتتاح نخستین مرکز نیکوکاری تخصصی اشتغال در شهرستان اردل افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون ۲۰۰ مرکز نیکوکاری اشتغال در کشور فعال شده است ، که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال مجموع ۵۰۰ مرکز با اولویت مناطق محروم و کمتر توسعه یافته فعال شود.

وی با اشاره به اهمیت بحث مردمی کردن اشتغال به عنوان مهمترین برنامه کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: رفع محرومیت و ایجاد اشتغال پایدار برای جامعه هدف کمیته امداد و محرومان جامعه از اهداف راه اندازی این مراکز است.

به گفته وی، این مراکز با حضور خیران و مردم فعال می‌شود تا افراد خیر با در اختیار قرار دادن سرمایه، تجهیزات، ارائه آموزش فنی و حرفه‌ای و یا نظارت بر روند اجرای فعالیت‌های اشتغال، برای افراد زیرپوشش این مراکز در زمینه اشتغال افراد محروم و همچنین افراد زیرپوشش کمیته امداد مساعدت کنند.

وی با تاکید بر اینکه برای فعالیت در این مراکز نیاز به سرمایه و منابع مالی نیست ، گفت: همه افراد می‌توانند با در اختیار داشتن امکانات و یا تخصص‌های که دارند به جامعه هدف کنند.

عبدالملکی اظهار داشت: این مراکز  ۱۰۰ درصد مردمی هستند و کمیته امداد امام خمینی(ره) به عنوان ناظر عالی و حاکمیتی بر فعالیت این مراکز نظارت دارد.

وی با تاکید بر اینکه این مراکز تخصصی نخستین مراکز تخصصی اشتغال کشور است، گفت: این مراکز زمینه همکاری بین حاکمیت و مردم درحوزه اشتغال محرومان را افزایش می‌دهد و می تواند الگوی جدید در اقتصاد باشد.
نخستین مرکز تخصصی اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال وبختیاری در شهرستان اردل افتاح شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها