نماینده عراقی: آمریکا و همدستانش عامل جنایت ناحیه الفرحاتیه هستند 

بغداد - ایرنا - یک نماینده پارلمان از استان «صلاح الدین»، امروز (چهارشنبه) آمریکا و همدستان منطقه‌ای و داخلی این کشور در عراق را عامل جنایت ناحیه «الفرحاتیه» برای فضاسازی علیه سازمان «الحشد الشعبی» دانست.

به گزارش ایرنا، «محمد البلداوی» نماینده پارلمان از استان صلاح الدین در واکنش به جنایت اخیر در ناحیه الفرحاتیه در منطقه «بلد» در این استان گفت که این حادثه اولین در نوع خود نبود و پیشتر جنایت‌های بزرگتر و پلیدتری در کشور صورت گرفته بود.

وی افزود: جنجال رسانه‌ای و توجه زیاد سفارت آمریکا و برخی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و تعدادی مسئولان محلی این شک و تردید را ایجاد می‌کند که وقوع این حادثه عمدی و برای ضربه‌زدن به سازمان الحشد الشعبی بوده است.

البلداوی که با پایگاه «المعلومه» عراق گفت وگو می‌کرد، اضافه کرد: تمرکز روی متهم کردن الحشد الشعبی در پرونده الفرحاتیه از جانب سفارت آمریکا و رسانه‌های وابسته و حتی صدور بیانیه‌های محکومیت از جانب کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و تمرکز آنها روی الحشد الشعبی این شک را در ما ایجاد می‌کند که این حادثه عمدی و توسط آمریکایی‌ها و همدستان آنها انجام شده است.

وی افزود: تعجب‌آور است که تلاشی مداوم و توجه بی‌سابقه‌ای را (از جانب آمریکایی‌ها و همدستان آنها) در قبال این حادثه شاهد هستیم؛ درحالی که نظیر آن را در قبال سایر جنایت‌های مشابه گروه تروریستی «داعش» ندیده‌ایم.

«قاسم الکریطی» مسؤول عملیات تیپ ۴۱ سازمان الحشدالشعبی عراق پیش از این با انتشار بیانیه‌ای، گروه تروریستی داعش را مسؤول جنایت اخیر در منطقه بلد در استان صلاح‌الدین این کشور دانسته و تصریح کرده بود که تحقیقات انجام شده، صحت این موضوع را نشان خواهد داد.

شماری از مسئولان و تحلیلگران عراقی معتقدند که برخی جریان‌های داخلی در عراق همسو با حامیان منطقه‌ای و بین‌المللی آنها و به طور مشخص آمریکا و عربستان در قالب سناریویی دنبال آن هستند که از حوادث تروریستی بهره‌برداری کرده و نیروهای الحشد الشعبی را عامل بی‌ثباتی معرفی و حتی در این زمینه متهم کنند و به وجهه مثبت و بارز این سازمان در افکار عمومی خدشه وارد کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار جهان