استخدام ۲۰۰ معلم تربیت‌بدنی و مراقب سلامت در خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: امسال ۲۰۰ معلم تربیت‌بدنی و مراقب سلامت در این استان استخدام می‌شوند.

صفدر سلطانی روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته تربیت‌بدنی و سلامت افزود: این امر که پس از سالها محقق می‌شود، رویداد خوبی برای حوزه سلامت دانش‌آموزان است که با توجه به شیوع ویروس کرونا و درک واقعی از ضرورت این حرفه محقق گردیده است.

وی ادامه داد: تا پیش از این ۵۰۰ مراقب سلامت در مدارس استان کمبود داشتیم که حدود یکصد نفر از این تعداد با استخدام نیرو تامین می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به افزایش سرانه فضای ورزشی دانش‌آموزی در استان از ۱۱ صدم به ۱۶.۷ صدم مترمربع طی سال گذشته و امسال گفت: به این ترتیب خراسان رضوی به میانگین کشوری در این زمینه که ۱۷ صدم مترمربع است نزدیک‌تر می‌شود.

وی با بیان اینکه کمترین سرانه فضای ورزشی دانش‌آموزی در منطقه تبادکان به عنوان بزرگترین منطقه آموزشی کشور به میزان دو صدم متر مربع است افزود: با توجه به وجود بیش از ۱۳۷ هزار دانش‌آموز در این منطقه و روند صعودی سالانه این تعداد، افزایش سرانه با افتتاح پروژه‌های محدود ورزشی کار سختی است که امیدواریم در این زمینه شاهد کمک و مشارکت بیشتر خیران باشیم.

سلطانی ادامه داد: هم اکنون بیش از ۳۰۰ فضای ورزشی در استان در اختیار بیش از یک میلیون و ۳۵۰ هزار دانش‌آموز است که شامل ۱۱۹ استخر،۲۶ چمن مصنوعی و ۲۰۷ سالن ورزشی است.

وی در خصوص تامین اعتبار برای اجرای پروتکلهای بهداشتی در مدارس استان نیز گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون طی چهار مرحله ۲۱۰ میلیارد ریال بین مدارس توزیع شده و دو میلیون عدد ماسک نیز در کارگاهها و مراکز یادگیری مدارس تهیه شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: امسال چهار هزار مدرسه استان تجهیزات ورزشی و بهداشتی به ارزش ۲۵ میلیارد ریال دریافت کرده‌اند.

از ۲۶ مهر تا دوم آبان هفته تربیت بدنی نامگذاری شده است.

استان خراسان رضوی دارای بیش از یک میلیون و ۳۵۰ هزار دانش‌آموز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها