عملیات اجرایی واحد تولید متانول در منطقه آزاد چابهار آغاز شد

چابهار- ایرنا- عملیات اجرایی واحد تولید متانول مجتمع پلی‌الفین سینا در قطب صنعتی منطقه آزاد چابهار با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزادچابهار، فرماندار،‌ مدیرعامل شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران و مدیرعامل بانک پاسارگاد آغاز شد.

به گزارش ایرنا مدیرعامل شرکت‌صنایع شیمیایی سینا مستقر در شهرک پتروشیمی چابهار روز چهارشنبه در این مراسم  که از طریق ویدئوکنفرانس‌برگزار شد اظهارداشت: این پروژه با سرمایه‌گذاری یک میلیارد و هشتصد و پنجاه میلیون دلاری در حال ساخت بوده که تاکنون مبلغ ۶۰ میلیون دلار هزینه خرید تجهیزات آن انجام شده است.

سیداحمدحسینی افزود:ظرفیت تولید یکهزار و ۶۵۰ تن متانول در سال در فاز اول و ۳۲۰ و ۳۵۰ هزار تن اتیلن و پروپیلن در فاز دوم است.

وی در خصوص اهداف و استراتژی های سرمایه گذاری در حوزه پتروشیمی و پایین دستی در منطقه مکران توجه به شرایط امروز کشور و شیوع ویروس کرونا باعث شد تا با کوشش و تلاش بسیار گروه‌های مختلف بتوانیم در رویدادی کم نظیر بصورت دوسویه از تهران و چابهار این مراسم را برگزار کنیم.

مدیرعامل شرکت صنایع شیمایی‌سینا مستقر در شهرک پتروشیمی چابهار گفت: از سال ۹۷ این طرح آغاز شده است.

مدیر عامل منطقه آزاد چابهار نیز ضمن قدردانی از سرمایه گذاران این طرح، با بیان اینکه مشکلاتی در زیرساخت‌ها در چابهار وجود دارد افزود: خوشبختانه مشکلات جدی در صنایع رفع شده و در حوزه پتروشیمی مانعی وجود ندارد و چرخ صنعت در این منطقه راه افتاده است.

عبدالرحیم کردی افزود: چابهار از قطب های مهم پتروشیمی وفولاد  است و می توان از این منطقه تولیدات را صادر کرد.

رحمدل بامری معاون استاندار استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار ویژه شهرستان چابهار نیز افزود: واحد تولید متانول پروژهای عظیم است و دشمن با اعمال تحریم ظالمانه نمی‌تواند ایران را از پا درآورد.

مجید قاسمی  مدیر عامل بانک پاسارگاد نیز این طرح را بسیار حساس دانست و افزود: توسعه یک امر سخت افزاری نیست بلکه یک امر دل افزاری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =