کارگروه مهارت های اولیا باید فعال تر از گذشته باشد

تهران- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با تاکید بر بازنگری ارتباط خانه و مدرسه گفت: پاسخ این بازنگری و ارزیابی، ما را در طراحی مجدد و ساز و کار ارتباط خانه و مدرسه کمک کرده و بر همین اساس کارگروه مهارت ها و تخصص های اولیا باید فعال تر از گذشته باشد و ما باید اجازه دهیم اولیا در کنار مربیان و مدرسه باشند.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد صیدلو روز چهارشنبه در جلسه ای که به مناسبت بزرگداشت هفته پیوند برگزار شد، اظهار داشت: مشارکت اولیا و مربیان ویژگی منحصر به فرد آموزش و پرورش توسعه یافته است.

وی با اشاره به تاریخچه انجمن اولیا مربیان ایران افزود: انجمن خانه و مدرسه در سال ۱۳۲۶ در ایران به وجود آمد و در مهرماه ۱۳۴۶ انجمن خانه و مدرسه به نام «انجمن ملی اولیا و مربیان» تغییر نام  و امروزه عنوان «انجمن اولیا و مربیان» را به خود گرفته ‌است.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خاطر نشان کرد: در همین راستا هفته پیوند اولیا و مربیان هر ساله در ایران از تاریخ ۲۴ تا ۳۰ مهرماه برگزار می‌شود که هیئتی منتخب از پدران و مادران، دانش‌آموزان و مربیان، با هدف همکاری در راه پیشبرد امور آموزش و پرورش دانش‌آموزان، اولیا و مربیان گرد هم می‌آیند.

وی با اشاره به ضرورت و اهمیت تشکیل شورای انجمن اولیا و مربیان و شورای آموزش و پرورش اظهار داشت: مسئله شورای انجمن و شورای آموزش و پرورش فراتر از مسئله آموزش و پرورش است  بلکه مسائل شهروندانی که جامعه و آینده را خواهند ساخت و این بسیار قابل تامل است.

رئیس شورای انجمن اولیا و مربیان استان درخصوص اهمیت  نقش آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش بزرگترین دستگاه فرهنگی کشور است  که بر تمامی  مناسبات موثر است چرا که رسالتش همانا ساختن انسان است.

 صیدلو با تاکید بر اینکه زندگی سالم اتفاقی نیست بلکه محصول تعلیم و تربیت صحیح  است، عنوان کرد: تعلیم و تربیت دو بال پرواز هستند، تعلیم اگر در بستر تربیت نباشد آسیب زا می شود.

وی ادامه داد: با کمک علم می توان هم انرژی هسته ای تولید کرد هم بمب اتمی ساخت، علم باید انسانی و اخلاقی شود اگر علم انسانی و اخلاقی  نشده باشد، محصول آن بمب اتمی می شود که بسیار خطر آفرین بوده و منطبق بر موازین اسلامی و اخلاقی نیست و اگر ما نتوانیم این ماموریت انسان سازی را بخوبی انجام دهیم  موفق نشده ایم انسانی تربیت کنیم که از خوبی ها استقبال کند و از بدی ها دوری کند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ما باید از ظرفیت ها و مهارت ها و تخصص های اولیا استفاده نمائیم  چرا که اولیا و مربیان  و دانش آموزان بزرگترین سرمایه‌های آموزش و پرورش هستند، تصریح کرد: ما باید از این ظرفیت ها در راستای اجرایی شدن اهداف آموزش و پرورش و ساختن انسان های سالم و جامعه سالم تلاش و کوشش کنیم و اجازه دهیم در مدارس قدرت تفکر تقویت شود و کسانی را تعلیم و تربیت کنیم که حال کشور و جامعه جهانی را روز به روز بهتر کنند.

 جلسه ویدئو کنفرانس با حضور محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سرپرست انجمن اولیا و مربیان و کارشناسان انجمن اولیا و مربیان استان و مناطق و مدیران  و اولیای منتخب مناطق تابع در سالن شهید سردار حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها