امکانات درمانی در خلخال برای مقابله با کرونا محدود است

اردبیل _ ایرنا _ معاون دانشکده علوم پزشکی و رییس مرکز بهداشت خلخال گفت: اعضای ستادقرارگاه زیستی کرونای این شهرستان بدلیل محدودیت امکانات درمانی موجود در تنها بیمارستان منطقه برای بستری و درمان بیماران کرونایی دغدغه دارند.

به گزارش ایرنا ،پرویز وکیلی روز چهارشنبه در جلسه ستاد قرارگاه زیستی کرونا با اشاره به تبدیل وضعیت این شهرستان از قرمز به نارنجی در روزهای اخیر اظهارداشت: با ادامه روند افزایش توجه مردم به رعایت مسائل بهداشتی فردی و اجتماعی وضعیت کرونا در این شهرستان بهبود یافته و به وضعیت زرد و سفید در آینده برخواهد گشت.

او افزود: در حالی که هفته گذشته وضعیت خلخال از لحاظ شمار ابتلا به این بیماری، بستری در بیمارستان  و فوت ناشی از کرونا به قرمز رسیده بود با توجه مردم به رعایت موارد پیشگیرانه از کرونا و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در این هفته به وضعیت نارنجی رسید.

وی گفت: در آخرین هفته مهرماه ۹۱ بیمار مشکوک به بیماری کرونا به بیمارستان امام خمینی خلخال مراجعه کردند که از این تعداد ۱۴ نفر بستری شده و ۷۷ نفر نیز در خانه‌های خود قرنطینه شدند.

رییس مرکز بهداشت خلخال با بیان اینکه در هفته جاری چهار نفر به علت ابتلا به بیمای کرونا در خلخال جان باختند ، اظهارداشت: از مجموع ۱۴ بیمار کرونایی بستری در بیمارستان هفت نفر از جمعیت شهری ، چهار نفر از اهالی روستاهای شهرستان و سه نفر نیز میهمان و غیربومی این منطقه هستند.

وی با بیان اینکه شدت انتقال بیماری کرونا بیشتر شده و احتمال افزایش آمار ابتلا به این ویروس و فوت ناشی از آن دور از انتظار نیست، افزود: در حال حاضر تنها راهکار مطمئن برای کاهش آمار ابتلا به این بیماری ادامه روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

او تدوام تعطیلی مدارس و ادامه تحصیل غیرحضوری دانش‌آموزان ،کاهش فعالیت‌های اجتماعی غیرضروری مردم در بیرون از خانه ،مدیریت مراسم جمعی از جمله هدایت مراسم عروسی به تالارها و اماکن رسمی ، برگزاری این مراسم با حضور حداقلی جمعیت و افزایش سطح فعالیت دهیاران در اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در روستاها را از جمله راهکارهای کاهش آمار ابتلا به بیماری کرونا در این منطقه دانست.

وی اظهارداشت: همکاری تنگاتنگ مردم عامل موفقیت این شهرستان در کنترل و پیشگیری از شیوع گسترده کرونا است و در سایه توجه بیشتر مردم منطقه به توصیه‌های بهداشتی از بحران کرونا گذر خواهیم کرد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =