اعتراض به محدودیت‌های کرونایی در پاریس به خشونت کشیده شد

تهران - ایرنا - گزارش‌ها از تظاهرات خشونت‌آمیز دوره‌گردها و دست فروش‌های پاریس در اعتراض به محدودیت‌های کرونایی و نیز تجمع راهنمایان تورهای گردشگری نسبت به استفاده از کمک‌هزینه‌های دولتی در روز چهارشنبه حکایت دارد.

به گزارش ایرنا، گروه انونیم سیتوآیان (Anonyme Citoyen) که اخبار سیاسی و جنبش‌های اجتماعی در سراسر جهان را پوشش می‌دهد دقایقی پیش با انتشار ویدئویی در صفحه توئیتر خود از درگیری معترضان با پلیس فرانسه در پاریس در ظهر امروز - چهارشنبه -  خبر داد.

این تظاهرات در میدان «بووو – Beauvau» در چند قدمی الیزه رخ داده است و  معترضان با نیروهای پلیس درگیر شده‌اند.
 


این گروه همچنین امروز با انتشار ویدئویی دیگر از تجمع تعدادی از راهنمایان تورهای گردشگری در پاریس خبر داده است.

این عده، خواستار استفاده آن دسته از راهنمایانی که تاکنون از کمک‌ هزینه‌های اداره عمومی استخدام و یا صندوق همبستگی نشده‌اند از این کمک‌ها و تمدید آنها تا تابستان سال ۲۰۲۱ شدند.

 

شیوع دوباره کرونا در فرانسه در حالی رو به وخامت است که کارشناسان بهداشت و درمان در خصوص پرشدن بیمارستان‌های این کشور و کمبود امکانات درمانی و بهداشتی هشدار داده‌اند. شورای عالی علمی پزشکی فرانسه با بیان اینکه ویروس کرونا تا تابستان سال آینده در این کشور خواهد ماند از احتمال قرنطینه منطقه‌ای و اعمال محدودیت‌های شدید در روزهای آینده در لیون و سه شهر دیگر خبر داده است.

صنعت گردشگری فرانسه بر اثر شیوع کرونا و چندین ماه قرنطینه به شدت آسیب دیده و راهنمایان گردشگری می‌گویند دولت در کمک‌های خود به مشاغل مختلف، آنها را فراموش کرده است.

راهنمایان تورهای گردشگری در فرانسه پیشتر هم با تجمع در برابر معروف‌ترین سالن اپرای فرانسه یعنی گارنیه، از دولت خواسته بودند به وضعیت شغلی و معیشتی آنها توجه کند. این اعتراض‌ها همچنان ادامه دارد.
 

https://twitter.com/AnonymeCitoyen/status/۱۳۱۸۵۹۰۶۳۹۷۵۲۳۳۵۳۶۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

سرخط اخبار جهان