تمدید مهلت شرکت در رویداد نمایشنامه‌نویسی «نخل سرخ»

تهران- ایرنا- مهلت ارسال چکیده یا طرح نمایشنامه برای شرکت در رویداد نمایشنامه‌نویسی نخل سرخ در پی درخواست متقاضیان، تا هفتم آبان‌ تمدید شد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از اداره کل هنرهای نمایشی، با توجه به نبود امکان برگزاری بیست‌وسومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا و لزوم صیانت از سلامت هنرمندان و مخاطبان تئاتر، اداره‌کل هنرهای نمایشی و انجمن هنرهای نمایشی ایران با همراهی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند در راستای تقویت بسترهای نمایشنامه‌نویسی کشور و ترغیب نمایشنامه‌نویسان به خلق آثار ماندگار، رویداد نمایشنامه‌نویسی نخل سرخ را با رویکرد توجه به مضامین و مفاهیم مقاومت و دفاع مقدس در گرامیداشت حماسه آزادسازی خرمشهر برگزار می‌کند. 

با توجه به تاکید برگزارکنندگان این رویداد بر فرآیند تولید نمایشنامه از آغاز تا پایان تنها کسانی می‌توانند متقاضی حضور شوند که نمایشنامه‌شان تولید جدید محسوب می‌شود. بر این اساس علاقه‌مندان باید تا این زمان، چکیده یا طرح نمایشنامه خود را در بخش ویژه نخل سرخ روی تارنمای ایران‌تئاتر بارگذاری کنند.

در ادامه هیئت‌انتخاب اسامی آثاری که ظرفیت و قابلیت تبدیل شدن به نمایشنامه کامل را دارند اعلام خواهد کرد و پس از طی روند عقد قرارداد و تولید نمایشنامه، علاقه‌مندان شاهد رونمایی و چاپ آثار خواهند بود. فایل پی. دی. اف pdf  فراخوان رویداد نمایشنامه‌نویسی نخل سرخ در تاریخ پنجم مهر سال جاری منتشر شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار فرهنگ