۳۰ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۵
کد خبرنگار: 3104
کد خبر: 84084128
۰ نفر

برچسب‌ها

سومین آزمون عملی صنایع دستی قشم برگزار شد

قشم- ایرنا- رییس اداره صنایع دستی منطقه آزاد قشم گفت: سومین آزمون نظری و عملی برای صدور مجوز کارت صنایع دستی با حضور ۱۳ هنرمند قشمی برگزار شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سایت سازمان منطقه آزاد قشم، نسرین ملازم افزود: این آزمون در رشته‌های گلابتون دوزی و چرم دوزی با حضور ۱۲ زن و یک مرد برگزار شد.

وی ادامه داد: هنرمندان قشمی با دریافت کارت صنایع دستی و مجوز فعالیت در این حوزه، می‌توانند خود را زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دهند.

رییس اداره صنایع دستی منطقه آزاد قشم اظهار کرد: دریافت تسهیلات، ثبت شرکت تعاونی و موسسه صنایع دستی و دریافت مجوز برای تاسیس کارگاه و فروشگاه از سایر امکاناتی است که با داشتن این کارت ممکن می‌شود.

اداره صنایع دستی منطقه آزاد قشم، هفته آینده میزبان برگزاری آزمون صنایع دستی در رشته های شک و زری بافی و خوس دوزی است.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =