نخستین زمین چمن مصنوعی فوتسال روستایی در سیریک افتتاح شد

بندرعباس- ایرنا- نخستین زمین چمن مصنوعی فوتسال روستایی روز چهارشنبه به مناسبت هفته تربیت بدنی در روستای پالور گچینه شهرستان سیریک راه اندازی شد.

 فرماندار  سیریک در حاشیه بهره برداری از این طرح ورزشی گفت: این طرح در زمینی به مساحت هزار و ۲۰۰ مترمربع با اعتبار هشت میلیارد ریال ساخته شده است.
احمد جمالدینی افزود: هزینه این طرح از محل اعتبارات ورزش وجوانان هرمزگان، اعتبارات بسیج سازندگی سپاه امام سجاد(ع) و اعتبارات دهیاری های روستاهای پالور و گچینه در مدت هشت ماه احداث شده است.
وی بیان داشت: عملیات اجرایی این طرح ورزشی شامل زیر سازی، بتن ریزی، احداث دیوار آجری، نماکاری، فنس کشی، نصب برج‌های نوری و چمن مصنوعی است.
رییس شورای ورزش شهرستان سیریک یادآورشد: با بهره برداری از این طرح ورزشی زمینه ورزش فوتسال برای ۲۵۰ نفر از جوانان و نوجوانان ورزشکار و ۵۰ نفر از دانش آموزان مقطع ابتدایی این ۲ روستا فراهم شد.
جمالدینی ادامه داد: سه زمین چمن مصنوعی فوتسال روستایی نیز با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی در سیریک در حال احداث می‌باشد که تا دهه مبارک فجر به بهره برداری خواهد رسید.
مدیرکل ورزش وجوانان هرمزگان نیز گفت: یکی از اهداف این اداره کل توسعه زیرساخت‌های ورزشی با مشارکت دهیاری ها و خیران در مناطق مختلف استان بویژه در شهرستان ها و روستاهاست.
محمود رضا امیاری افزود: تمام سعی مجموعه ورزش و جوانان هرمزگان درخصوص احداث و راه اندازی طرح‌های ورزشی با رعایت استانداردهای لازم ورزشی است که امید است برای سلامتی جسم و روح جوانان و نوجوانان و علاقمندان به ورزش بتوانند از آن‌ها بیشتر استفاده نمایند.
وی تصریح کرد: تبدیل و بازآفرینی فضاهای خاکی به زمین چمن مصنوعی در راستای توسعه فضاهای ورزشی استاندارد و با کیفیت است.
شهرستان سیریک در ۱۷۵ کیلومتری شرق بندرعباس واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها