فرصت ارسال اثر به جشنواره فیلم رشد امروز پایان می‌یابد

تهران- ایرنا- دبیر پنجاهمین جشنواره فیلم رشد گفت: فیلم‌سازان داخل و خارج از کشور تا امروز (۳۰ مهرماه) فرصت دارند فیلم‌های خود را برای شرکت در پنجاهمین جشنواره بین المللی فیلم «رشد» ارسال کنند.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، سعید بدیعی در این خصوص افزود: این دوره از جشنواره با رویکردهای جدید و متناسب با شرایط ویژه ایجاد شده به دلیل پاندومی کرونا برگزار می شود.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه دبیرخانه جشنواره فیلم «رشد» دائمی و در طول سال فعال است، همچون دوره‌های گذشته، اسفند سال پیش مکاتبات لازم با وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی درباره ثبت جشنواره در تقویم جشنواره سال ۹۹ انجام شد و اواخر تیرماه بنده به عنوان دبیر جشنواره معرفی شدم .

بدیعی با بیان اینکه دبیرخانه این جشنواره از اوایل شهریور ماه فعالیت خود را با جدیت بیشتری پیگیری کرده است، افزود: در حال حاضر فیلم‌سازان داخل و خارج از کشور تا امروز فرصت دارند فیلم‌های خود را برای شرکت در جشنواره پنجاهم فیلم «رشد» ارسال کنند.

وی ادامه داد: مجوزهای لازم دریافت شده و مسئولان کمیته‌های مختلف جشنواره معرفی شده‌اند. جشنواره بنا بر روال همیشگی در حال برنامه‌ریزی و پیگیری امور جاری خود است. هرچند نسبت به دوره‌های گذشته در جذب فیلم کمی عقب‌تر هستیم.

بدیعی درباره تغییرات احتمالی این دوره از جشنواره به دلیل شرایط کرونایی توضیح داد: با توجه به شرایط بسیار سختی که از اسفندماه ۹۸ در کل دنیا از جمله ایران به وجود آمد، احتمالا تعداد آثار دریافتی در دبیرخانه امسال کمتر از سال‌های قبل باشد، اما این موضوع در بخش‌های دانش‌آموزی و معلمان، تفاوت زیادی با سال‌ها قبل نخواهد داشت.

دبیر پنجاهمین جشنواره فیلم «رشد» با اشاره به برگزاری این جشنواره در سه بخش دانش‌آموزی، معلمان و بین‌الملل، افزود: با توجه به اینکه دانش‌آموزان و معلمان فیلم‌ساز از مهرماه ۹۸ فعالیت‌های تولید فیلم خود را شروع کرده بودند، در نتیجه در این دو بخش کاهش چندانی در آثار دریافتی نخواهیم داشت.

بدیعی افزود: در بخش بین‌الملل علاوه بر داخل کشور، ‌ کمیته جذب آثار خارجی فعالیت‌های خودش را آغاز کرده است. پیش‌بینی می شود در بدبینانه‌ترین حالت، حداقل ۵۰ درصد آمار سال‌های قبل را برای بررسی در هیات انتخاب امسال داشته باشیم.

وی در باره شکل برگزاری این جشنواره به دلیل وضعیت خاص کرونایی، تصریح کرد: مسلماً جشنواره فیلم «رشد» هم مانند دیگر جشنواره‌ها تا این لحظه از برگزاری به صورت حضوری محروم است و با توجه به  شرایط حال حاضر که هنوز همه چیز تحت تأثیر ویروس کویید ۱۹ است، امکان برگزاری جشنواره به صورت حضوری و اکران آثار برگزیده برای دانش‌آموزان که اصلی‌ترین مخاطبان این جشنواره هستند، مقدور نخواهد بود. با این حال مشغول برنامه‌ریزی هستیم تا از ظرفیت‌های مختلف برای اکران فیلم‌ها استفاده شود.

دبیر جشنواره فیلم رشد خاطرنشان کرد: بزودی جزییات بیشتری درباره زمان دقیق برگزاری این جشنواره و دیگر موضوعات آن مشخص خواهد شد.

به گزارش ایرنا، موضوعات اعلام شده در این دوره از جشنواره شامل دو بخش اصلی و جنبی است. در بخش اصلی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی مبتنی بر اسناد تحولی آموزش و پرورش و نیز فیلم‌های مرتبط با محتواهای کتب درسی و آثار مرتبط با بیانیه گام دوم انقلاب بررسی خواهد شد و در بخش جنبی آثاری که نگاهی به ابعاد تربیتی زندگی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی داشته باشند، مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

علاقه مندان همچنین برای اطلاع از ریز موضوعات جشنواره می‌توانند به نشانی Festival.roshd.ir مراجعه کنند.

علاقه مندان به شرکت در پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد تا ۳۰ مهرماه فرصت دارند با مراجعه به سایت Festival.roshd.ir با مطالعه و رعایت ضوابط آیین‌نامه جشنواره فیلم رشد، نسبت به ثبت نام اقدام و یک نسخه از فیلم خود را به همراه کدرهگیری دریافت شده به نشانی تهران- خیابان ایرانشهر شمالی- نبش کوچه آذرفر،  ساختمان شماره ۴ وزارت آموزش و پرورش(شهید سلیمی) - پلاک ۲۷۰ - کدپستی ۱۵۸۴۷۴۷۳۵۹- سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی- «دبیرخانه فیلم رشد» ارسال کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =