یکهزار و ۲۰۰ خانوار سرکشتی دلفان از اینترنت پرسرعت بهره‌مند می‌شوند

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار دلفان گفت: مقدمات تجهیز سایت «سرکشتی» شهرستان به اینترنت پرسرعت فراهم شده است و حدود یکهزار و ۲۰۰ خانوار این منطقه کم برخوردار به زودی از این خدمت بهره‌مند می شوند.

حشمت بهمنی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نصب و راه اندازی دستگاه دیزل ژنراتور با هزینه ۳۰۰ میلیون تومان و عملیات فنی پهنای باند در منطقه سرکشتی دلفان انجام شده است.

وی اظهار داشت: با اتمام تجهیز سایت سرکشتی و تجهیز آن به فناوری نسل چهارم، قطع ارتباط این منطقه و کاکاوند در مواقع برفی و بارانی به حداقل می رسد و مشکل ارتباطی مردم کاهش خواهد یافت.

فرماندار دلفان ادامه داد: بعد از نصب فناوری نسل سوم و چهارم اینترنت همراه روی بیشتر دکل های مخابراتی مناطق روستایی شهرستان، به زودی سایت‌های ظفرآباد، تنگه گاوشمار، مختارآباد و چشمه‌خانی کاکاوند نیز به نسل سوم مجهز می شوند.

بهمنی اضافه کرد: یکی از مشکلات ایستگاه‌های مخابراتی، سرقت تجهیزات است به نحوی که در طول یک ماه، برخی تجهیزات سایت‌های سرگویژه، بوربور و چشمه‌خانی کاکاوند سه بار به سرقت رفته است و همین امر توسعه طرح های مربوط را با کندی مواجه می کند.

شهرستان دلفان با جمعیت حدود ۱۵۰هزار نفر در شمال لرستان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها