رییس شورای شهر: مشهد در شاخص سرانه‌های ورزشی وضعیت مناسبی ندارد

مشهد- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: این کلانشهر از نظر سرانه‌های ورزشی وضعیت مناسبی ندارد ولی هر یک از دستگاه‌ها و نهادها، امکاناتی دارند که در زمان‌های بلااستفاده می‌تواند در اختیار مجموعه‌های دیگر قرار گیرد و پاسخگوی نیازهای آنها باشد.

محمدرضا حیدری روز چهارشنبه در دیدار با مدیران ورزشی استان، افزود: ایجاد بستر برای تحرک و پویایی بیشتر شهروندان، آن هم در شرایط کنونی که با شیوع ویروس کرونا تحرک خانواده‌ها بسیار کمتر از قبل شده، ضروری است و امیدواریم این خلاء زیرساختی و سرانه‌های ورزشی با همپوشانی ظرفیت‌های بین‌بخشی جبران شود.
وی ادامه داد: یکی از ماموریت‌های اصلی مدیریت شهری توجه به ورزش همگانی است ولی در عین حال سعی کردیم به منظور تقویت هویت شهری و الگوسازی برای جوانان و ایجاد تعلق خاطر نسبت به شهر، از ورزش قهرمانی نیز حمایت کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: این اقدام در کنار ایجاد نشاط و شادابی عمومی، نقش بسزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد داشت.
وی افزود: شرایط نامناسب اقتصادی و محدود شدن منابع مالی مشکلات بسیاری را برای حوزه تربیت بدنی استان ایجاد کرده ولی با این وجود شرایط خوبی را در خراسان رضوی شاهد هستیم.
حیدری ادامه داد: تعامل و هم‌افزایی با دستگاه‌های مختلف یکی از سیاست‌های شاخص و اصلی شورای پنجم شهر مشهد بوده که تکیه بر این نگاه، دستاوردهای بسیار ارزنده‌ای برای شهر مشهد داشته و این رویکرد می‌تواند در بهره‌گیری مشترک از ظرفیت‌ها و امکانات مجموعه‌های مختلف حاکم شود.
وی همچنین با حضور در بوستان ملت و در جمع گروه‌های ورزش صبحگاهی گفت: از ابتدای فعالیت شورای پنجم تاکنون معادل دو برابر آنچه در گذشته شاهد بوده‌ایم، مسیرهای دوچرخه توسعه پیدا کرده است.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد افزود: یکی از دغدغه‌های ما موضوع ورزش بانوان بود که سعی شد شرایط مناسبی را با وجود محدودیت‌هایی که دارند، ایجاد کنیم و برهمین اساس، علاوه بر بوستان بانوان ریحانه، بوستان بانوان بهار نیز برای بانوان مشهد در نظر گرفته شد و در بوستان جنگلی وکیل‌آباد نیز فضایی ویژه بانوان درنظر گرفته شده که به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.
هفته تربیت‌بدنی از ۲۹ مهر ماه آغاز شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها