مشترکان کم مصرف کهگیلویه و بویراحمد معاف از پرداخت بهای برق می شوند

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اجرای طرح برق امید در کشور، گفت: به منظور مصرف صحیح برق خانگی و استفاده درست از منابع انرژی، مشترکان برق کم مصرف در این استان مشمول تخفیف صد در صدی می شوند.

به گزارش ایرنا، حسین کلانتری روز چهارشنبه در نشست شورای فنی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج، اظهار داشت: دستگاه های اجرایی استان ملزم شده اندتا ۲۰ روز از برق مورد نیاز خود را از طریق بکارگیری انرژی تجدید پذیر تامین کنند.

وی افزود: تاکنون ۷۰ درصد از اجرای این طرح در ادارات کهگیلویه و بویراحمد محقق شده که باید تلاش شود مابقی ادارات نیز از این طرح استفاده کامل کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: نظارت جدی داره کل استاندارد بر تمامی موتور خانه های ادارات صورت گیرد و ادارات کم کار و موفق در این زمینه طی گزارشی مکتبوب به استانداری اعلام شوند.

کلانتری ابراز داشت: سال گذشته در زمینه تهاتر بند (و) تبصره ۵ در بحث مولد سازی حدود ۱۲۳۰ میلیارد ریال محقق شد و می طلبد با مدیریت منسجم جذب این اعتبارات در استان به طور حداکثر انجام گیرد.

وی به دستگاه های اجرایی تاکید کرد: باید در زمینه مولد سازی کمک کنند و آخرین وضعیت رصد و در صورت تعلل با آن ها برخورد قانونی می شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: این کمیته با تلاش در سطح کشوری حائز رتبه های ۲، ۵ و ۴ شده و قدم های خوبی در این حوزه برداشته شده است.

کلانتری تاکید کرد که باید ظرفیت های استان به کار گرفته شود و نیروهای جوان و توانمند در سازمان ها و ادارات گمارده شوند تا مسیر توسعه استان بیش از پیش هموار شود.

به گزارش ایرنا، طرح برق امید برای مشترکان خانگی است که الگوهای مصرف را رعایت می‌کنند و شامل بخش‌های صنعت و کشاورزی نمی‌شود و بر اساس آن طرح مشترکان برق به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پر مصرف تقسیم شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =