استاندار کرمان: دلیل چالش‌های بازار به مردم اعلام شود

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با اشاره به تاخیر ۲ ماهه در برگزاری نشست تنظیم بازار این استان گفت: مردم از گرانی‌ها و برخی ضعف‌های نظارتی در بازار شکایت دارند لذا مسئولان باید دلیل وضعیت فعلی را به شهروندان اعلام کنند.

به گزارش ایرنا، محمدجواد فدائی روز چهارشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان کرمان بر ضرورت تشدید کنترل بازار در شرایط اقتصادی فعلی استان کرمان تاکید کرد.

وی تصریح کرد: بازرسی از بازار به نسبت تعداد واحدهای صنفی موجود در این استان اندک ارزیابی شده که باید در ماه آینده به میزان ۵۰ درصد بیش از آمار مهرماه افزایش یابد. 

استاندار کرمان با انتقاد از حضور نیافتن تعدادی از مدیران این استان در نشست امروز تنظیم بازار گفت: نامه رسمی برای حضور نیافتن مدیران به تمام دستگاه‌ها داده شده که حضور یا عدم حضور آنان پیش تر اعلام شود که برگزاری جلسات در صورت لزوم به وقت دیگری موکول شود و وقت دیگران گرفته نشود.

وی عنوان کرد: باید با مدیران غایبی که حضور خود را در جلسات از پیش اعلام نمی‌کنند، برخورد شود.

فدائی افزود: نشست تنظیم بازار جلسه ای مهم برای رفع مشکلات بازار و گرانی به عنوان یکی از نگرانی‌های اصلی مردم بازار، تلقی می شود لذا مدیران باید مشارکت در این نشست را در اولویت کاری خود قرار می دادند.

بازرسی‌ها از بازار کرمان ۳۰۰ درصد رشد یافت

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز در این نشست با اشاره به ۹ هزار و ۲۹۰ مورد بازرسی طی شهریورماه امسال از واحدهای صنفی این استان گفت: بازرسی‌ها از بازار در شرایط فعلی افزایش ۳۰۰ درصدی داشته اما همچنان وضعیت گرانی برای مردم بسیار مشکل‌ساز است.

مهدی حسینی نژاد افزود: در شمال استان کرمان حدود ۶۴ هزار واحد صنفی وجود دارد که با وجود گستردگی جامعه هدف و نیروهای بازرسی سازمان صمت استان، از سایر بخش ها و دستگاه ها تقاضای همکاری برای کنترل بازار می شود.

وی اضافه کرد: ۷۰۷ میلیارد تومان پرونده تخلف با وجود تمامی محدودیت ها طی نیمه نخست سال جاری شناسایی شده و برای صدورت حکم به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها