۳۰ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۵
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84084058
۰ نفر

برچسب‌ها

جشنواره تئاتر منطقه‌ای جنوب استان اردبیل آغاز شد

اردبیل _ ایرنا _ رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلخال گفت: ششمین جشنواره تئاتر منطقه‌ای جنوب استان اردبیل به میزبانی خلخال از امروز آغاز بکار کرد.

به گزارش ایرنا ، رویا کاظمی روز چهارشنبه در آیین آغاز ششمین جشنواره تئاتر منطقه‌ای جنوب استان اردبیل در خلخال افزود: پیش‌تر زمان برگزاری ششمین جشنواره تئاتر منطقه‌ای جنوب استان اردبیل بهار امسال اعلام شده بود که بیماری کرونا مانع از اجرای این برنامه شد.

وی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته و هماهنگی انجام شده با ستاد مقابله با کرونا و همچنین ستاد قرارگاه زیستی خلخال جشنواره تئاتر منطقه‌ای خلخال بدون حضور تماشاگران با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در حال برگزاری است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلخال اظهارداشت: این جشنواره تنها با حضور بازیگران گروه‌های تئاتر شرکت‌کننده و اعضای هیات داوران جشنواره در محل سالن آمفی‌تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر بمدت سه روز با رقابت ۱۵ گروه هنری و نمایش شرکت‌کننده از شهرهای خلخال ،کلور ، هشجین و کوثر ادامه خواهد یافت.

کاظمی افزود: پیش از این مراحل انتشار فراخوان و ارسال متون نمایشی به دبیرخانه جشنواره و بازخوانی متون و مراحل راهیابی به مرحله نمایشنامه‌ خوانی نیز انجام و دوره‌های اول و دوم کارگاه‌های آموزشی و توانمندسازی گروه‌های شرکت‌کننده برابر با پروتکل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا در شهر خلخال و مرکز استان برگزار شده است.

وی گفت: از مجموع ۲۷ متن نمایشی متقاضی حضور در این جشنواره، ۲۲ اثر در بخش صحنه‌ای و پنج اثر در بخش خیابانی شرکت کردند و تنها سه متن غیربومی بوده و بقیه متون نمایشی شرکت‌کننده از آثار نویسندگان منطقه جنوب استان اردبیل است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلخال افزود: از تعداد ۲۷ اثر رسیده به دبیرخانه ششمین جشنواره تئاتر منطقه‌ای جنوب استان اردبیل در بخش صحنه‌ای ۲۲ اثر به مرحله بازبینی که از این تعداد ۶ اثر صحنه‌ای و سه اثر خیابانی به مرحله اجرا رسیده که به علت شیوع بیماری کرونا آثار خیابانی اجرا نخواهد شد.

بر اساس تصمیم شورای سیاست‌گذاری جشنواره و با توجه به محدودیت‌های موجود ناشی از بیماری ویروس کرونا اجرای عمومی این آثار و همچنین آثار شرکت‌کننده در بخش خیابانی جشنواره به وضعیت سفید کرونا و مجوز ستاد مقابله با کرونای شهرستان خلخال موکول شده و قرار است نمایش برگزیده این جشنواره به طور مستقیم به جشنواره تئاتر استانی معرفی شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها