هنرمندان جنوب کرمان در جشنواره بین‌المللی سیمرغ شرکت کنند

جیرفت - ایرنا - معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با بیان اینکه ۲ هزار هنرمند در این منطقه فعالیت می‌کنند گفت: هنرمندان هفت شهرستان جنوبی کرمان در یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ شرکت کنند.

به گزارش ایرنا، رامین افتخاری روز چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی انجمن‌های هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی در خصوص حضور هنرمندان این خطه در «یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ» با بیان اینکه تئاتر، فیلم، موسیقی، آثار ادبی و هنرهای تجسمی از جمله محورهای این جشنواره است، بر مشارکت حداکثری هنرمندان این منطقه تاکید کرد.

وی یکی از برنامه‌های اصلی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان را پایه‌گذاری و راه‌اندازی جشنواره‌های هنری برشمرد و بر اهمیت یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ تاکید کرد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با بیان اینکه اطلاع رسانی لازم برای مشارکت هنرمندان جنوب کرمان در یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ انجام می‌شود، افزود: علاقه‌مندان برای مشارکت در یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، به معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان مراجعه کنند.

او منطقه جنوب کرمان را سرشار از ظرفیت‌های هنری و فرهنگی دانست و گفت: یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ فرصت بسیار خوبی برای شکوفایی استعدادهای این منطقه است لذا از تمامی هنرمندان برای شرکت در این جشنواره دعوت می‌شود.

جشنواره سیمرغ فرصتی برای ارتباط بیشتر بین دانشگاه و هنر

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نیز برگزاری یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ را فرصتی برای ارتباط بیشتر بین دانشگاه و جامعه هنری دانست و از همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان برای ارتباط بین این مجموعه‌ها قدردانی کرد.

حمید سالاری نشست امروز را نقطه قوتی برای ارتباط بیشتر بین دانشگاه و جامعه هنر عنوان کرد و شعار یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ را "هرخانه، یک پایگاه سلامت" برشمرد.

وی هدف از برگزاری یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ را گسترش و ترویج فرهنگ اسلامی- ایرانی، ترویج فرهنگ سلامت با بهره‌مندی از ابزار هنر و شناسایی و رشد استعدادهای فرهنگی و هنری دانشجویان و نخبگان جامعه اعلام کرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ را فرصت خوبی برای معرفی منطقه جنوب کرمان دانست و بر اطلاع رسانی بیشتر در راستای معرفی این جشنواره تاکید کرد.

وی اظهار داشت: اطلاع‌رسانی حداکثری از طریق فضای مجازی و حقیقی باید انجام شود تا شاهد افزایش میزان مشارکت کارکنان، دانشجویان و علاقمندان باشیم.

در این نشست، مدیران انجمن‌های مختلف هنری به بیان دیدگاه‌ها برای مشارکت بیشتر و افزایش کیفیت آثار هنرمندان، اساتید، دانشجویان و کارکنان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان با یک میلیون نفر جمعیت را تحت پوشش دارد.

سرخط اخبار استان‌ها