افزایش فوتی‌های ناشی از کرونا در اشنویه نگران‌کننده است

مهاباد- ایرنا- فرماندار اشنویه گفت: افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا و فوتی‌های ناشی از این بیماری در این شهرستان طی روزهای اخیر به مرحله نگران‌کننده‌ای رسیده است.

عبدالسلام مام‌عزیزی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: فرهنگ‌سازی در خصوص رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا باید مورد توجه اقشار مختلف مردم قرار گیرد تا زمینه کنترل این ویروس فراهم شود.

وی  با بیان اینکه با هماهنگی صورت گرفته با دادستان و نیروی انتظامی محدودیت‌های کرونایی تشدید می‌شود، بیان کرد: شرکت در جلسات عقد و عروسی و ترحیم، تجمع‌های خانوادگی و مراسم‌ گروهی، فصل برداشت سیب و حجم زیاد کارگران و تجمع گسترده در میدان میوه‌وتره‌بار در کنار عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیشترین عامل شیوع بیماری کرونا در این شهرستان است.

فرماندار اشنویه با اشاره به ابتلای بیش از ۷۰۰ نفر در این شهرستان به کرونا اظهار کرد: از ابتدای مهرماه تاکنون، تنها در یک ماه  ۳۰۰ نفر به کرونا مبتلا شده و آمار فوتی‌ها نیز در این مدت محدود به ۲۱ نفر رسیده است.

وی ادامه داد: استفاده از ماسک توسط شهروندان نسبت به ماه‌های گذشته بیش از ۹۰ درصد کاهش یافته به طوری که هم اکنون بیشتر مردم در این شهرستان از این اقلام بهداشتی و مقابله‌ای استفاده نمی‌کنند.

مام عزیزی افزود: مردم باید توجه ویژه ای در راستای پیشگیری از بیماری کرونا داشته باشند تا مشکلات بیشتر نشود و رسانه ها با تاکیدات خود در بحث مبارزه با بیماری نقش خوبی ایفا می کنند و باید این روند ادامه یابد.

اشنویه در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است و طی هفته‌های گذشته امار مبتلایان به کرونا در این شهرستان سیر صعودی داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها