رییس پارلمان و مشاور امنیت ملی عراق بر حفظ امنیت در این کشور تاکید کردند

بغداد - ایرنا - رئیس پارلمان و مشاور امنیت ملی عراق امروز (چهارشنبه) بر لزوم پشتیبانی همگان از نقش نهادهای امنیتی و حفظ ثبات در این کشور تاکید کردند.

به گزارش ایرنا، در بیانیه دفتر اطلاع‌رسانی «قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق آمده است: الاعرجی و «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان در دیداری چندین موضوع بویژه مسائل امنیتی و راههای پاسداری از امنیت و ثبات عمومی در عراق و به طور مشخص مناطق آزاد شده از اشغال گروه تروریستی «داعش» را بررسی کردند.

براساس این بیانیه، رئیس پارلمان عراق در این دیدار بر "اهمیت همیاری و تلاش نهادهای ذیربط برای خدمات‌رسانی به شهروندان مناطق آزاد شده و نیز تسریع در بازگشت آوارگان و تامین امنیت مناطق آن تاکید کرد".

الاعرجی نیز در این دیدار دستورات «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق درباره ماموریت نهادهای امنیتی و اقدامات آنها در حفاظت از امنیت شهروندان و کشور را تشریح و تاکید کرد که نهاد متبوعش مسیر روشن و چشم‌اندازی واقع‌گرایانه برای تقویت نقش دستگاههای امنیتی و مجهز کردن آنها به همه ابزارهای لازم برای موفقیت در ماموریت‌های خود ترسیم کرده است.

براساس این بیانیه، دوطرف همچنین بر اهمیت مشارکت همگان در پشتیبانی از نقش نهادهای امنیتی و تقویت اعتماد شهروندان به نیروهای امنیتی برای ایفای وظیفه ملی خود به بهترین وجه ممکن تاکید کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =