طرح غربالگری در زندان‌های هرمزگان آغاز شد

بندرعباس- ایرنا- رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: طرح بزرگ غربالگری در زندان‌های این استان با هدف شناسایی زندانیانی که حائز شرایط آزادی باشند، طبق نظر قضات آزاد می‌شوند.

علی صالحی روز چهارشنبه در نشست فصلی رؤسای دادگستری و دادستان‌های هرمزگان اظهارداشت: تحول دستگاه قضایی و رسیدگی به موقع و دقیق به مطالبات مردم موجب جلب اعتماد عمومی به عنوان سرمایه‌ای اجتماعی برای دستگاه قضایی شده است.

وی در خصوص اهمیت طرح بزرگ غربالگری زندانیان بیان داشت: قضات با حضور در زندان‌های سطح استان با تک تک زندانیان به صورت چهره به چهره ملاقات و با بررسی دقیق و خارج از نوبت پرونده‌ها و شنیدن اظهارات مددجویان در صورتی که این افراد مشمول عفو ، تخفیف مجازات و ارفاق باشند، پرونده آن‌ها را برای انجام مراحل قانونی برای آزادی از زندان، تکمیل و تصمیمات لازم اتخاذ شود.

رییس کل دادگستری هرمزگان در این رابطه بر بهره‌گیری از ظرفیت دیده بان مردمی در پیشگیری از وقوع جرم، استفاده حداکثری از مجازات‌های جایگزین و اهتمام به بازدیدهای مستمر توسط قضات از زندان‌ها تاکید کرد.

صالحی همچنین توجه به کیفیت در صدور آرای قضایی را بسیار مهم دانست و ابرازداشت: ایجاد توازن در عمل به وظایف اجرایی و سایر بخش‌ها اعم از پیشگیری از وقوع جرم و اصلاح مجرمان به عنوان یک اصل اساسی در برنامه‌ریزی‌ها ضروری است.

رییس شورای قضایی استان هرمزگان گفت: همه پرونده‌ها در این استان به روز است اما تلاش شود تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با نهایت دقت به این پرونده‌ها رسیدگی شود.

وی در بخش دیگری به اهمیت احقاق حقوق عامه اشاره کرد و افزود: کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی به هیچ وجه نباید به علت بدهی تعطیل باشند.

رییس کل دادگستری هرمزگان خاطرنشان کرد: اجازه تضییع حق مردم را در هیچ نقطه ای از استان هرمزگان نخواهیم داد و دستگاه قضایی مقابله با هر نوع تعدی به یک وجب زمین و حتی یک شاخه درخت را با حساسیت و جدیت دنبال خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها