تفرقه‌افکنی، محوری‌ترین عملیات دشمنان اسلام در منطقه است

تهران- ایرنا- دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تبیین اوضاع امروز کشورهای اسلامی و تلاش نظام سلطه و مرتجعین برای القای تفکرات افراطی و تفریطی، گفت: تفرقه‌افکنی، محوری‌ترین عملیات دشمنان اسلام در منطقه است .

به گزارش روز چهارشنبه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت‌الاسلام حمید شهریاری در دیدار با عبدالعلی علی عسگری ضمن تبیین اوضاع امروز کشورهای اسلامی و تلاش نظام سلطه و مرتجعین برای القای تفکرات افراطی و تفریطی ، گفت: تفرقه‌افکنی، محوری‌ترین عملیات دشمنان اسلام در منطقه است و اگر دشمنان بتوانند با جنگ‌افروزی تلاش می کنند و اگر موفق نشوند با هجمه‌های رسانه‌ای به دنبال تنازع در میان مسلمانان‌ هستند و کشور ما نیز از آفات این تفرقه‌افکنی میان مسلمانان بی‌نصیب نمانده است.
وی با تأکید بر اینکه باید در مقابل این فتنه دشمنان هوشیارانه عمل کرد، گفت: موضوع وحدت در کشور ما موضوع امنیت ملی ما و حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی است، چراکه طلایه‌دار پرچم استکبارستیزی هستیم و در نوک پیکان حمله دشمنان قرار داریم.
شهریاری با بیان اینکه وظیفه ما در مقابل تفرقه‌افکنی دشمنان اقداماتی اساسی و بنیادین است، گفت: وظیفه همه ما و مدیرانی که در حوزه جنگ نرم فعالیت می‌کنند، تحقق تمدن اسلامی در سایه وحدت مسلمانان است و رسانه ملّی به‌عنوان مهم‌ترین دستگاه رسانه‌ای کشور بار سنگینی بر دوش دارد.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به راه‌اندازی رادیو وحدت گفت: این طلیعه نشانی از همت رسانه ملی برای وحدت اسلامی است و امیدواریم اهمیت مسئله وحدت در قبال سایر موضوعات به‌خوبی تبیین شود.
 
آمادگی صدا و سیما برای تشکیل مرکز مطالعات شیعه و سنی
علی‌عسگری رئیس سازمان صدا و سیما در این دیدار با بیان اینکه نظام سلطه می‌کوشد از شکل‌گیری قدرت اسلامی در منطقه جلوگیری کند، گفت: مطالعات نظام سلطه و در رأس آن آمریکایی‌ها هم نشان می‌دهد، قدرت آینده در منطقه اسلامی‌شکل خواهد گرفت و تمدن‌سازی جدید با توجه به گسترش دین اسلام، طراوت انقلاب اسلامی و استعداد سرزمین‌های اسلامی در این منطقه واقع خواهد شد.
وی افزود: نظام سلطه می‌داند که چنین قدرتی در مقابل دنیای غرب خواهد ایستاد و همین امر موجب شده است تا با تمام قوا در برابر شکل‌گیری چنین قدرتی بایستد و با ایجاد اختلافات قومی و دینی، مانع وحدت مسلمانان و موجب اختلافات خون‌بار در این منطقه شود.
علی عسگری تاکید کرد: کانون این برنامه‌ها ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی است و بعد از تحریم مالی و جنگ اقتصادی هنوز این تفرقه‌افکنی از اولویت‌های نظام سلطه در مقابل ما است و باید کوشید این اتفاق هیچ‌گاه رخ ندهد.
وی از اهمیت توجه به قدرت مسلمانان در سطوح کلان راهبردی و داخلی سخن گفت و افزود: این موضوع، پیچیده و دارای ابعاد مختلفی است و همان‌طور که سال‌ها قبل پیشنهاد دادم، باید مرکزی برای مطالعات شیعه و سنی ایجاد شود تا هم به تحلیل اوضاع بپردازد و هم راهبردها را مشخص کند و صدا و سیما می‌تواند در زمینه تشکیل این مرکز و کمک به تشکیل آن در مجمع تقریب مذاهب به صورت فعالانه عمل کند و این مرکز باید از بالاترین سطوح راهبردی تا مسائل تاکتیکی مطالعه کند و توصیه‌نامه ارائه دهد.
علی عسگری از آمادگی همکاری سازمان صدا و سیما با مجمع تقریب مذاهب اسلامی در همه زمینه‌ها از تولید برنامه با قالب‌های متنوع ترکیبی، گفت‌ و گومحور و نمایشی تا پوشش خبری رویدادها خبر داد و از اعضای این مجمع خواست پیشنهادهایشان را در این زمینه ارائه دهند.
در این نشست هیئت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی علاوه بر اینکه خواستار پوشش هشت وبینار تخصصی منطقه‌ای این مجمع در هفته وحدت شدند درخواست کردند تا صدا و سیما در زمینه‌های مختلف با ساختارهایی چون مستند، برنامه‌های گفت و گو محور، سخنرانی و مانند آن در هفته وحدت و دیگر ایام در زمینه تحقق وحدت مسلمانان کوشا باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

سرخط اخبار فرهنگ