فرماندار مرند: روزمرگی آفتی برای نهادهای آموزشی است

تبریز- ایرنا- فرماندار ویژه مرند گفت: نهادهای آموزشی و پرورشی نباید دچار روزمرگی شوند و باید با بروز کردن خود، در برابر پدیده های جدید پاسخگو باشند.

داود گرشاسبی روز چهارشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان مرند تاکید کرد: متولیان فرهنگی و امور جوانان باید با بهره گیری از علوم و تجربه، متناسب با جوان امروزی، برای برون رفت از مشکلات، راهکار ارائه کنند.

وی خاطرنشان کرد: جوان سرشار از نیازمندی است که باید از لحاظ اقتصادی، فکری و ازدواج به آن توجه کرده و پاسخگو باشیم.

فرماندار ویژه مرند تاکید کرد: الگوهای عملی جامعه نیز باید رفتارهای مقبولی داشته باشند تا جوانان نیز این رفتارها را بعنوان الگویی برای خود به کار گیرند.

گرشاسبی جوانان را متولی آینده کشور دانست و افزود: ضروری است با توجه به نیازهای نسل جوان در زمینه های مختلف، امنیت روانی شان را تامین کنیم.

وی همچنین تاکید کرد: معرفی الگوهای موفق و جدید برای جوانان لازم بوده و باید با آسیب شناسی مشکلات جوانان، برای آنها تولید محتوا و رفتار و ذائقه سازی شود.

وی اضافه کرد: ما باید در این عرصه که عرصه علم و تکنولوژی و ابزار است، داشته های خود را با شرایط کنونی سازگار کرده و برای هدایت جوانان بکار گیریم.

رییس اداره ورزش و جوانان مرند نیز ضمن تشریح عملکرد سازمان های مردم نهاد در این شهرستان گفت: با توجه به فعالیت های فرهنگی که سازمان های مردم نهاد دارند درخواست ما از شهرداری این است تا در انجام تبلیغات محیطی با موضوعات اجتماعی و فرهنگی و آموزشی همکاری های لازم را با این سازمان ها داشته باشند.

وی اشاره به برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه مربیان ورزشی و سربازان نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: ما آماده هستیم کارگاه‌ها و دوره های آموزشی را به درخواست ادارات و نهادها در طول سال برگزار کنیم.

وی در مورد عملکرد سمن ها در ایام کرونا و محرم نیز اظهار داشت: سازمان های مردم نهاد، همزمان با ایام محرم و کرونا، در زمینه اهدای ماسک و مواد ضدعفونی کننده و نیز تامین ارزاق ضروری برای خانواده های نیازمند در سطح شهرستان خوب عمل کرده و وظیفه خود را در این زمینه انجام دادند.

رییس اداره ورزش و جوانان مرند همچنین با اشاره به وجود شرایط کرونایی در کشور یادآوری کرد: با توجه به شرایط موجود و انجام آموزش برای دانش آموزان در فضای مجازی، ضروری است از طریق این فضا، دانش آموزان را به انجام ورزش و حرکات ورزشی در خانه تشویق کنیم تا از بی تحرکی آنها در این ایام پیشگیری شود.

رییس اداره بهزیستی مرند نیز با اشاره به برگزاری کلاس‌های پیش از ازدواج در شهرهای مرند و یامچی با همکاری اداره ورزش و جوانان گفت: سعی ما این بوده تا در بعد ازدواج، با ایجاد آگاهی ذهنی، فکر و ذهن جوان را به سمت ازدواج سالم سوق دهیم.

حسین محمدزاده اعلام کرد: در ۶ ماه اول امسال، با همکاری موسسات و بهزیستی مرند، دوره آموزش ذهنی برای ۲۴۴ نفر برگزار شده است و برای ۸۶ نفر نیز در زمینه مهارت های زندگی آموزش ارائه کردیم که در نیمه دوم سال نیز این دوره ها ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: در بحث سلامت جوانان نیز در ۱۰ روستا، گروه های همیار سلامت را با عضویت معتمدین، دهیار و شوراها تشکیل دادیم که اگر بتوانیم بخش بیشتری از جوانان را در آن عضو کنیم موفق تر خواهیم شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند نیز اظهار کرد: در دوران کرونا، با توجه به ایجاد محدودیت در برگزاری همایش ها و جشنواره ها، سعی کردیم با برگزاری جلسات، انجمن های فرهنگی و هنری را فعال تر کرده و نقش آنها را در سطح شهرستان موثرتر کنیم.

سعید سلطانپور افزود: در روزهای گذشته، خانه خبرنگار شهرستان در محل اداره افتتاح شده است تا فعالیت های آنان منسجم تر شده و نقش بیشتری در جهت توسعه شهرستان ایفا کنند.

وی با اشاره به افزایش گروههای نمایشی شهرستان از چهار گروه به ۹ گروه در ماه‌های گذشته گفت: در راستای افزایش فعالیت های فرهنگی، از طریق تعامل با کانون های مساجد که بیشتر در روستاها فعال هستند، سعی کردیم آنها را به سمت اجرای فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و آموزشی متناسب با محل خود ببریم.

داود گرشاسبی فرماندار مرند امروز همچنین در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان، با تاکید بر اجرایی کردن مصوبات کارگروه اظهار داشت: به نحوه عملکرد رابطین سلامت در مناطق حاشیه نشین باید توجه شود و اینکه آنها چقدر در ایجاد بازدارندگی و جلوگیری از انحراف جوانان و نوجوانان مفید بوده اند.

وی ضمن اشاره به ضرورت توجه شهرداری به امور فرهنگی خاطرنشان کرد: شهرداری باید تلاش کند با تولید رفتار و فرهنگ سازی در سطح شهر و پارک ها به کارهای فرهنگی نیز ورود کند.

فرماندار ویژه مرند افزود: هدف ما از تشکیل کارگروه مبارزه با مواد مخدر در شهرستان، ایجاد بستری برای بازدارندگی است تا با حضور فرد معتاد در آن، شرایط برای بازدارندگی آنها از اعتیاد مهیا شود.

مدیر آموزش و پرورش مرند نیز با بیان اینکه بیشتر کلاس های در حوزه فضای مجازی بوده گفت: تلاش ما در دوران کرونایی، تولید محتوای آموزشی و پرورشی متناسب برای دانش آموزان بوده است.

اباذر کاظمی افزود: تاکنون ۱۵۰۰ محتوای پرورشی و نزدیک ۳۰۰ فایل محتوای آموزشی در شهرستان تولید شده است که از این محتواها در سطح استان و کشور نیز استفاده می شود.

وی اظهار کرد: در حوزه پرورشی نیز، بخش عمده فعالیت ستاد قرآن و کانون های فرهنگی تربیتی و تولیدات آنها در زمینه مسائل پرورشی می باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها