نماینده مجلس عراق: برخی دل به تقسیم کشور بسته اند

بغداد - ایرنا- نماینده عضو فراکسیون «صادقون» در پارلمان عراق سازمان «الحشد الشعبی» را خط قرمز دانست و گفت که برخی جریان ها دل به تقسیم عراق در مرحله بعد از داعش بسته اند.

به گزارش ایرنا، «فاضل جابر الفتلاوی» نماینده عضو فراکسیون صادقون در پارلمان عراق گفت: یک سری تحرکات داخلی و خارجی وجود دارد که  به سازمان الحشد الشعبی ضربه زده و مانع می شود که این سازمان در عملیات آزادسازی کامل اراضی عراق  مشارکت داشته باشد.

الفتلاوی خواستار "مقابله با این توطئه شد که کسانی که دل به تقسیم عراق در مرحله بعد از داعش بسته اند، آن را در دستور کار خود دارند".

وی که با شبکه تلویزیونی «العهد» عراق گفت وگو می کرد، خاطرنشان ساخت: الحشد الشعبی و گروههای مقاومت از این توطئه های پلید به خوبی آگاهند.

پیش از این نیز یک منبع در عشایر عراق از تلاش آمریکا برای ایجاد "اقلیم سنی" در راستای اجرای طرح "تقسیم منطقه‌ای" این کشور خبر داده بود.

پایگاه خبری «المعلومه» عراق به نقل از این منبع عشایری بدون ذکر نام نوشته بود: یک سری نشست‌ها و کنفرانس‌ها زیر نظر آمریکا در استان اربیل در شمال عراق برای تشویق همگان به منظور قبول تشکیل یک اقلیم سنی برگزار شده است.

وی افزود: این نشست و کنفرانس‌ها در قالب سازمان‌های بشردوستانه وابسته به آمریکا تحت عنوان "وحدت ملت" برگزار می‌شود، اما در باطن هدف از آن تقسیم عراق است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =