دهم آبان، آخرین مهلت اقدام برای طرح ملی مسکن در یزد

یزد _ ایرنا_معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد گفت: متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن تا ۱۰ آبانماه فرصت دارند که مدارک خود را جهت ثبت نام در این طرح تکمیل کنند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از  اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، محسن صادقیان افزود: متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن ‌استان در مراحل ثبت نامی اول و دوم که تاکنون نسبت به تکمیل مدارک و افتتاح حساب خود اقدام نکرده‌اند، می توانند در فرصت تعیین شده ، با مراجعه به سامانه طرح اقدام ملی به نشانی www.tem.mrud.ir نسبت به تکمیل ثبت نام و بارگذاری مدارک مورد نیاز جهت احراز شرایط اقدام ‌نمایند.

وی اظهار داشت : سپس در شهر یزد به دفاتر پیشخوان دولت و در شهرستان‌ها به ادارات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مراجعه کنند.

صادقیان ادامه داد: همچنین متقاضیان ثبت نامی در مرحله سوم (ثبت نام از طریق پیامک)، تا پایان روز ۲۰ آبان ماه فرصت دارند ، مدارک ‌خود را در سامانه طرح اقدام ملی مسکن بارگذاری کنند و برای طی مراحل بعدی در شهر یزد به دفاتر پیشخوان دولت و در شهرستان‌ها به ادارات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مراجعه نمایند.
معاون عمرانی استاندار یزد خاطرنشان کرد: به منظور تعیین تکلیف وضعیت ثبت نام ‌همه متقاضیان  این مهلت قابل تمدید نبوده و متقاضیانی که‌ در تاریخ اعلام  شده مراجعه ننمایند، از سامانه طرح اقدام ملی مسکن حذف خواهند شد.

متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از اول فروردین ماه ۸۴ به بعد باشند و پس از انقلاب از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند و به عبارتی فرم ‹‹ج›› آنها در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد.

شرط دیگر متأهل یا سرپرست خانوار بودن است. البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند و حداقل پنج سال افراد سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا را نیز داشته باشند. 

سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود.

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط اعلام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها