توفان توئیتری بحرینی‌ها علیه توافق سازش

تهران - ایرنا - مردم بحرین که با شروع زمزمه‌های علنی شدن روابط آل خلیفه و رژیم صهیونیستی با هشدار نسبت به این روند ، مخالفت گسترده خود علیه خیانت به آرمان‌های فلسطینی را اعلام کرده بودند با حضور پرشمار در شبکه‌های اجتماعی توفان توئیتری علیه این توافق راه انداختند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، فعالان بحرینی در ادامه اعتراضات خود به عادی سازی روابط ضمن راه‌اندازی هشتگ‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی، اقدام آل خلیفه در امضای توافق سازش با رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کردند.

فعالان شبکه های اجتماعی با استفاده از دو هشتگ #بحرینیون_ضد_التطبیع، #التطبیع_خیانة اقدام آل خلیفه در علنی کردن روابط پنهانی خود با رژیم کودک کش صهیونیستی را زیر سوال بردند و نوشتند که نادیده گرفتن نظر مردم در خیانت به فلسطین عاقبت خوشی را برای سران حکومت در بر نخواهد داشت . 

کاربران فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بر روی اولویت دادن به مسئله فلسطینن به عنوان مسئله اول جهان اسلام تاکید و دلالی آمریکایی ها برای ایجاد رابطه میان حکام عرب و سران رژیم صهیونیستی را با هدف تبلیغات برای انتخابات پیش روی ریاست جمهوری آمریکا ارزیابی کردند. 
"ابو حسین" کاربر بحرینی در صفحه توئیتر خود ضمن انتقاد از آل خلیفه نوشت: خائن به امت، دوست رژیم اشغالگر شده است.
کاربر دیگری در حساب کاربری خود عبارت «عادی سازی و صلح برای تضمین حقوق فلسطینیان» را از مسئولان بحرینی نقل کرد و نوشت: چنین اظهاراتی، سفاهت زیاد مسئولان را می‌رساند.
فعال دیگری با حساب کاربری Free Ahmed Alajaimi  با تاکید بر ضرورت تحریم کالاهای اسرائیلی نوشت: همه کسانی که با صهیونیست‌ها معامله می‌کنند در صف سازشگران قرار می‌گیرند. 
کاربر دیگری به نام «خالد» در صفحه توئیتر خود گفت: مقامات امریکایی و اسرائیلی برای امضای توافق سازش به بحرین مسافرت می‎کند و این می‎تواند سرآغاز رویدادهای تاسف بار در بحرین باشد.
کاربر دیگر نوشته که «دیکتاتور حمد (پادشاه بحرین) با امضای توافق عادی سازی روابط، جای خود را در زباله دان تاریخ رزرو کرده است».
«ابن البحرین» فعال دیگر بحرینی با راه اندازی هشتگ «لا اهلا و سهلا» و نوشتن چند بیت شعر در مذمت عادی سازی روابط نوشت: ملت بحرین هرگز به توافق سازش با رژیم صهیونیستی راضی نخواهند شد.
کاربر دیگر بحرینی به نام «فاطمه» نوشت: فلسطین سرزمین ماست، موضوع ماست و هر اندازه برای عادی سازی روابط ما با اسرائیل تلاش صورت بگیرد، متقاعد نخواهیم شد. عزت خود را به بهای ناچیزی نخواهیم فروخت.
فعال توئیتری با عنوان « A۷md Al-Ghasra» ا اشاره به سفر هیات اسرائیلی به بحرین گفت: ما به صهیونیست‌ها خوش‌آمد نمی‎گویم. ملت بحرین هرگونه عادی سازی را رد می‌کنند.
بسیاری دیگر از فعالان توئیتری بحرین با نوشتن عبارات  جملات مختلف در محکومیت توافق سازش آل خلیفه با رژیم اشغالگر عنوان کردند که ملت بحرین برای همیشه در کنار فلسطین باقی خواهند ماند.

در ادامه اعتراض مردم بحرین به علنی شدن روابط میان منامه و تل آویو، جریان وفای اسلامی بحرین با صدور فراخوانی خواستار حضور گسترده مردم این کشور در تظاهرات روز جمعه پیش رو در اعتراض به عادی سازی روابط منامه با تل‌آویو شد.

جریان بحرینی در فراخوان خود نام «جمعة مقاومة التطبیع» (جمعه مقاومت در برابر عادی سازی روابط) را برای این تظاهرات برگزیده است.
تظاهرات مردم بحرین در روز جمعه آینده در ادامه اعتراضات هر روزه مخالفان توافق سازش منامه با تل‌آویو صورت خواهد گرفت.

رهبران حزب الوفاق بحرین هم سه‌شنبه شب در تماس تلفنی با رهبران گروههای فلسطینی ضمن محکوم کردن عادی‌سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی بار دیگر بر تعهد این گروه به اصول و پایبندی کامل مردم این کشور به آرمان ملت فلسطین به عنوان موضوع مرکزی و کلیدی خود تأکید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =