۷ باب مسجد امسال در سردشت مرمت و ساخته می‌شود

مهاباد- ایرنا- رییس اداره اوقاف و امور خیریه سردشت گفت: تا پایان سال جاری با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال، ۲ باب مسجد احداث و پنج باب مسجد دیگر نیز در این شهرستان مرمت و بازسازی می‌شود.

رحمان شمسی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به همت خیران نیک اندیش نیز در راستای افزایش سرانه فضای مذهبی و حفظ و نگهداری آنها این پنج باب مسجد مرمت و بازسازی و ۲ باب مسجد نیز در مجموع با ۸۰۰ متر مربع زیربنا احداث خواهد شد.

وی اضافه کرد: برای تکمیل و بهره‌برداری از این مساجد نیازمند همت والای خیران و مشارکت واقفان نیک اندیش و سایر خیران هستیم.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه سردشت با اشاره به اینکه مردم با آشنایی با عواید وقف می‌توانند بهتر در این راه نیک گام بردارند، اظهار داشت: وقف یک امر فراگیر و بدون محدودیت است که هیچ محدودیتی چه از لحاظ زمان چه از لحاظ مکان در آن راه ندارد.

شمسی با تاکید بر اینکه بروزرسانی وقف باید متناسب با نیاز امروز جامعه صورت گیرد، افزود: وقف برای حوزه درمان و سلامت،‌ اشتغال، ازدواج جوانان، کمک به مستمندان و برنامه‌های قرآنی از جمله مهم‌ترین نیازهای امروز جامعه است.

وی بیان کرد: برای نخستین بار شورای امور خیریه متشکل از خیران، معتمدان و متنفذین شهرستان با هدف حفظ یاریگری و تکریم از ایتام و بی‌سرپرستان، خانواده‌های نیازمند در عرصه بهداشت و درمان، آزادی زندانیان جرائم غیر عمد، کمک و تسهیل به امر ازدواج تشکیل شده است.

شمسی افزود: با راه‌اندازی این شورا در شرایط فعلی با وجود مشکلات اقتصادی جامعه با هم‌افزایی، جلب و جذب خیران و نیز اجرای نیت از محل موقوفات یاری‌گر بهتر نیازمندان و بی‌بضاعت خواهیم بود.

در شهرستان سردشت ۴۴۶ موقوفه و ۷۲۶ رقبه وجود دارد.

سردشت با جمعیت ۱۲۰ هزار نفر در جنوب آذربایجان‌غربی و هم‌مرز با کشور عراق قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها