کارت یارانه خرید کودهای فسفره و پتاسه به کشاورزان ارائه می‌شود

تهران- ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی گفت: این وزارتخانه به منظور رفع مشکل تامین کودهای فسفره و پتاسه برای کشاورزان با در نظر گرفتن یک یارانه، تسهیلاتی را در قالب کارت تهیه و در اختیار آنها قرار خواهد داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از خانه ملت، کاظم خاوازی با اشاره به آخرین اقدامات این وزارتخانه برای ساماندهی قیمت کودهای کشاورزی در کشور اظهارکرد: بخش عمده‌ای از قیمت کودهای شیمیایی نسبت به قیمت سال گذشته تفاوتی زیادی نداشته است، از حدود ۳ میلیون تُن کود شیمیایی در حال حاضر ۲.۴ میلیون تُن آن با همان قیمت سال گذشته توزیع می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: تنها در بحث کودهای فسفره و پتاسه مشکلاتی وجود دارد که اکنون وزارت جهاد کشاورزی با در نظر گرفتن یارانه‌ای برای آن،  تسهیلاتی را در قالب کارت تهیه و در اختیار کشاورزان قرار می‌دهد تا آنها بتوانند کودهای فسفره و پتاسه مورد نیاز خود را تامین کنند.

براساس این مطلب، اخیرا افزایش قیمت ۵۰۰ درصدی کودهای شیمیایی در کشور مورد اعتراض کشاورزان و بسیاری از نمایندگان مجلس قرار گرفته و وکلای ملت بارها طی تذکراتی در صحن علنی نسبت به این موضوع واکنش نشان داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =