۳۰ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۶
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 84083870
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۵ روستای خمین چشم انتظار آب سد کوچری هستند

خمین - ایرنا - فرماندار خمین گفت: در راستای اجرای طرح ملی آبرسانی به این شهرستان از سد کوچری، ۴۲ روستا از آب آشامیدنی برخوردار می‌شوند که ۱۵ روستای تعهد شده این طرح چشم انتظار آب سالم و بهداشتی هستند.

«احمد طهرانی» روز چهارشنبه در نشست بررسی موانع انتقال آب کوچری به مناطق روستایی خمین، افزود: طرح آبرسانی از خط انتقال سد کوچری به مناطق روستایی خمین در سه مرحله اجرا می‌شود.
 وی ادامه داد: با اجرای مراحل اول و دوم این طرح ملی  ۲۷ روستا در خمین از مزایای آب سالم و بهداشتی برخوردار شدند و در گام سوم آن ۱۵ روستای دیگر زیر پوشش آبرسانی سالم قرار می گیرند.
فرماندار خمین یادآور شد: عملیات آبرسانی به روستاهای این شهرستان از طرحهای جانبی پروژه ملی انتقال آب از سد کوچری به خمین است.
طهرانی تاکید کرد: اهالی مناطق روستایی که معترض به انتقال خط لوله آب از زمین‌های کشاورزی هستند باید در خصوص اهمیت این طرح بریشان توضیحاتی ارایه شود و توجیه شوند.
فرماندار خمین در بخش دیگری از سخنان خود مدیریت و بهره‌مندی از پساب تصفیه شده فاضلاب را از پایدارترین منابع آبی برای استفاده صنعتی برشمرد.
طهرانی ادامه داد: واحدهای صنعتی خمین که درخواست انتقال پساب تصفیه شده فاضلاب این شهرستان را دارند می‌توانند نسبت به تعیین  تکلیف سهم خود از پساب اقدام کنند.
وی بیان کرد: عملیات اجرایی گام دوم تصفیه خانه فاضلاب خمین در حال انجام است و پساب تصفیه شده این بخش در اختیار صنایع متقاضی قرار می‌گیرد.
دادستان عمومی و انقلاب خمین نیز در این نشست با اشاره به اینکه انتقال آب به خمین از سد کوچری طرح ملی استخواستار تکمیل آن در باز زمانی مناسب شد.
«خسرو شجاعیان» افزود:  خساراتی که به زمین‌های کشاورزی مناطق روستایی در مسیر خط انتقال آب ایجاد شود باید از مسئولان جبران شود و در این راستا بای برنامه اقناع کننده‌ای برای مردم بومی منطقه ارایه شود.  
شهرستان خمین دارای یک‌هزار و ۹۳۵ منابع آبی شامل چاه عمیق و نیمه عمیق، چشمه و قنات است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =