صدور مجوز واحدهای صنعتی در منطقه آزاد اروند ۹۳ درصد رشد یافت

آبادان - ایرنا - معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: مجموع صدور مجوز تاسیس واحدهای صنعتی، طرح توسعه و تمدید جواز در منطقه آزاد اروند در ۶ ماه نخست امسال ۶۲ فقره بود که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۹۳ درصد رشد نشان می‌دهد.

سیدعلی موسوی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنابیان کرد: از این تعداد ۲۵ فقره صدور مجوز تاسیس برای واحدهای صنعتی بوده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال که ۱۴ فقره بود ۷۸ درصد نشان می‌دهد.

وی شمار مجوزهای صادر شده طرح توسعه واحدهای صنعتی را در این منطقه آزاد در این مدت ۱۳ فقره بیان کرد و گفت: در مدت مشابه پارسال این تعداد هشت واحد بود.

موسوی تعداد مجوزهای تمدید شده در ۶ ماه نخست امسال را در این منطقه آزاد ۲۴ واحد بیان کرد و افزود: دراین مدت مجوز ۲۴ واحد تمدید شده که این رقم در مدت مشابه پارسال ۱۰ واحد بود.

وی ادامه داد:  این مجوزهای تاسیس و طرح توسعه بیشتر در ایجاد واحدهای صنایع پایین دستی پتروشیمی، نفت و انرژی، صنایع غذایی، پلیمری، معدنی و فولادی بوده است.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) است که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است. 
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =