محتوای جدید کمک آموزشی معارف به اساتید ارائه شد

تهران- ایرنا- رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت:‌ در آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ محتواهای جدید در قالب کمک آموزشی در کنار دروس بر خط دانشگاه‌ها برای تامین کامل مباحث دروس معارف در اختیار اساتید قرار داده شد.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا به تداوم آموزش مجازی در دانشگاه ها با هدف پیشگیری از شیوع کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: در ترم گذشته به دلیل اینکه آموزش عالی برای اولین بار در کشور آموزش مجازی را جایگزین حضوری کرد، با چالش هایی مواجه بود و زیر ساخت ها در بسیاری از دانشگاه ها فراهم نبود.  در ترم جاری اکثر دانشگاه ها آمادگی لازم را دارند و اساتید مهارت لازم را پیدا کرده و با ارائه دروس به صورت مجازی به درستی آشنایی دارند.

وی با بیان این که با توجه به ارزیابی های انجام شده دانشگاه ها پوشش مناسبی در آموزش مجازی داشته اند، گفت: در نهاد رهبری به دلیل اینکه آموزش مجازی از گذشته بسیار مورد توجه بوده است کامل ترین مجموعه برای ارائه دروس معارف به تمام دانشگاه ها است.

برگزاری ۱۰ میلیون آزمون در ترم گذشته

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: در ترم گذشته در مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان نهاد رهبری حدود یک میلیون دانشجو دروس معارف خود را در این سامانه گذرانده اند و بیش از میلیاردها صفحه مورد بازدید قرار گرفت و حدود ۱۰ میلیون آزمون برگزار شد زیرا پس از گذراندن هر درس از دانشجو امتحان گرفته می شد.

رستمی ادامه داد: برای یک میلیون نفر دانشجویی که دوره دروس معارف خود را در سامانه آموزش مجازی دانشگاهیان گذراندند گواهی پایان دوره در ترم گذشته صادر شده است.

وی اظهار داشت: به دلیل آمادگی دانشگاه ها در ارائه آموزش الکترونیکی در ترم جدید امکان ارائه دروس معارف نیز به برخی دانشگاه ها داده شد. البته محتواهای جدید و در ماهیت کمک آموزشی برای تامین کامل مباحث دروس معارف در کنار دروس بر خط دانشگاه ها از مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان نهاد رهبری در دانشگاه ها در اختیار اساتید قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =