قانون‌گرایی و شفافیت ۲ دستور کار ستاد رفع موانع تولید

تهران- ایرنا- قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن ‌تجارت در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: قانون‌گرایی، مشارکت‌جویی، شفافیت و صیانت از جایگاه ستاد، رویکرد های جدید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور محسوب می شود.

به گزارش روز چهارشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «بابک دین‌پرست» در نودوهشتمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به شرایط جنگ اقتصادی تحمیلی کشور، افزود: براساس شرایط حاضر، مدیریت جهادی راهکار اصلی حل مشکلات است.

وی اضافه کرد: بنابر تعامل و همکاری بیش از پیش اعضای ستاد و دستگاه‌های نظارتی، بخش قابل توجهی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های مدیران دستگاه‌های اجرایی، برای تحقق و اجرای دقیق و سریع مصوبه های ستاد کاهش خواهد یافت.

قائم‌مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور با تاکید بر لزوم توجه به اصل قانون‌گرایی، گفت: همه تکالیفی که در سه ماده قانونی ۶۱ تا ۶۳ قانون رفع موانع تولید بر عهده ستاد گذاشته شده و آیین‌نامه اجرایی ستاد، باید به‌طور کامل اجرایی شوند و در این شرایط باید همه مصوبه‌های ستاد منطبق بر قوانین باشد.

وی افزود: همه تکالیف قانونی که در ۲۶ ماه گذشته کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند، در هفته گذشته جمع آوری و ضمن انجام مکاتبات لازم با دستگاه‌های ذی‌ربط، در دستور کار پیگیری دبیرخانه ستاد قرار گرفته است.

قائم‌مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور، با اشاره به ضرورت مشارکت همه دستگاه‌ها، نهادها و سازمان‌ها برای تحقق اهداف «جهش تولید» گفت: نمایندگان دستگاه‌های نظارتی، امنیتی، قضایی و فعال در عرصه مبارزه با مفاسد اقتصادی همانند وزارت اطلاعات، دادستانی کل کشور، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات، دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی و معاونت حقوقی رییس جمهوری دعوت به عمل آمده است و این رویه در جلسات آتی ستاد نیز استمرار خواهد داشت.

دین‌پرست تاکیدکرد: بنابراین روش، بهره‌مندی از نظرات کارشناسی و تخصصی این دستگاه‌ها و اتخاذ تصمیمات قانونی و شفاف، زمینه اطمینان‌خاطر و کاهش دغدغه‌ها و نگرانی‌های مدیران اجرایی دستگاه‌های ذی‌ربط برای اجرای مصوبه های ستاد فراهم شود.

وی اضافه‌کرد: شفافیت از اقدام های دیگر اصلی است که در دستور کار ستاد تسهیل بوده و پس از این، همه مصوبه‌های ستاد، به همراه وضعیت همکاری و اهتمام دستگاه‌های فعال و غیرفعال در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

دین‌پرست توضیح داد: صیانت از جایگاه ستاد تسهیل نیز امری است که به همت همه اعضای ستاد محقق خواهد شد و همه بخش‌های مسوول باید با انجام وظایف محوله و همدلی بیش از پیش از این جایگاه حساس و مهم حراست و صیانت کنند.

به گزارش ایرنا، رهبر معظم انقلاب دوم شهریور ماه امسال در ارتباط تصویری با اعضای هیات دولت فرمودند: «برای شناسایی و برطرف کردن موانع تولید کارگروهی از سوی روسای سه قوه تشکیل شده و به صورت شبانه‌روزی کار کند، زیرا تولید در بخش اقتصاد از همه چیز مهمتر است.»

در همین پیوند، قائم مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور از راه‌اندازی مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری، در روزهای آینده در تهران و استان‌های سراسر کشور خبر داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار اقتصاد