تقاضای افزایش سهمیه آرد نانوایی‌های مشهد پذیرفته می‌شود

مشهد- ایرنا- معاون توسعه و برنامه ریزی فرماندار مشهد گفت: تقاضای افزایش سهمیه آرد نانوایی‌های این کلانشهر پس از بررسی سرانه جمعیت منطقه، پذیرفته شده و سهمیه آنان افزایش می یابد.

شکوه میرشاهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کمبود آرد در برخی نانوایی‌های مشهد ممکن است به خاطر افزایش جمعیت منطقه نانوایی روی داده باشد که با تمهیدات اندیشیده شده سهمیه آرد این واحدهای صنفی افزایش می‌یابد.  

وی ادامه داد: در حال حاضر هیچ مشکلی برای تامین آرد یارانه‌ای و نیمه یارانه ای ۲ هزار و ۵۰۰ خبازی این شهرستان وجود ندارد و حواله آرد آبان ماه در مشهد نیز برخلاف ماه های گذشته پنج روز زودتر صادر شده است.

معاون توسعه و برنامه ریزی فرماندار مشهد گفت: تعطیلی نانوایی در مشهد بیشتر مربوط به آن دسته از واحدهای صنفی است که مجوز فعالیت نداشته و سهمیه آرد یارانه ای دریافت نمی‌کردند ، از طرفی قیمت آرد آزاد در بازار افزایش یافته لذا پخت نان گران توسط این نانوایی ها با عدم اقبال مردم روبرو شده و فعالیت این واحدها دیگر مانند گذشته توجیه اقتصادی نداشته است و مالکان اقدام به تعطیلی نانوایی فاقد مجوز خود کرده‌اند.

وی شمار نانوایی‌های فاقد مجوز در مشهد را ۳۰۰ تا ۵۰۰ واحد برآورد کرد و افزود: در حال حاضر هزار و ۳۰۰ نانوایی با دریافت آرد یارانه‌ای در این شهرستان فعالیت دارند که ۹۵۰ واحد شهری و بقیه روستایی است.

میرشاهی ادامه داد: هزار و ۲۰۰ نانوایی نیز با دریافت آرد نیمه یارانه‌ای در شهر مشهد فعالیت دارند که هیچ مشکلی برای تامین آرد آنان نداریم.

وی به بازرسی های مداوم از ناوایی های مشهد اشاره کرد و گفت: خبازی‌ها با اجرای روز تعطیلی و ساعات کاری مصوب مانند آنچه طی سالهای قبل مرسوم بود، می توانند از کاهش ساعات کاری روزانه خود جلوگیری کنند تا مردم در خصوص زمان مناسب تهیه نان دچار سردرگمی نشوند.      

معاون فرماندار مشهد افزود: با توجه به اینکه مدتی است قیمت برنج افزایش یافته گرایش مردم به مصرف نان بیشتر شده و همین مساله به افزایش خرید این غذای اصلی دامن زده است.

شهرستان مشهد با ۳.۵ میلیون نفر جمعیت و ۹ هزار و ۸۱ کیلومتر مربع مساحت متشکل از سه بخش مرکزی، احمد آباد و رضویه، سه شهر مشهد، ملک آباد و رضویه، ۱۱ دهستان و ۳۵۷ پارچه آبادی است و کلانشهر مشهد نیز با ۳۵۰ کیلومتر مربع مساحت و سه میلیون نفر جمعیت در بخش مرکزی این شهرستان قرار دارد.

جمعیت  شهرستان مشهد از ۲۴ استان کشور بیشتر است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =