نایب رییس فدراسیون هندبال: مشکلی برای برگزاری اردوی تیم ملی نداریم

تهران- ایرنا- نایب رییس زنان فدراسیون هندبال با اشاره به اینکه مشکلی برای برگزاری اردوی تیم ملی نداریم، گفت: منتظر مجوز ستاد مبارزه با کرونا هستیم تا این اردوها را هر چند با تاخیر برگزار کنیم.

الهام سلوکی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: برای برگزاری لیگ برتر هندبال از ماه ها قبل برنامه ریزی‌های لازم را انجام دادیم. حتی یک سری از پروتکل‌ها را برنامه ریزی و پس از تدوین آن نقاط ضعف را برطرف و نکات مثبت را تقویت کردیم.

وی افزود: همزمان از تجربه دیگر کشورها برای برپایی لیگ برتر استفاده کردیم. با این بحران، ورزش تعطیل نخواهد شد و طی سال‌های آینده این بیماری در ورزش خواهد بود. مسابقاتی که در آسیا و اروپا برگزار می‌شود همگی با شرایط خاص است و باید همه اهالی ورزش با این شرایط  کنار بیایند.

نایب رییس فدراسیون هندبال عنوان کرد: تیم‌هایی مثل اشتادسازه و شهید شاملی و دیگر تیم‌ها هر کدام در این چند روز به نحو احسنت دستورالعمل‌های ما را انجام داده‌اند. برای هر کدام از ورزشکاران اتاق جداگانه در نظر گرفتیم و در ورود و خروج آنان نهایت دقت را کردیم و پنج مرتبه از همه ورزشکاران و کادر فنی تیم‌ها تست ‌پیسی‌آر گرفته شد و افرادی که واجد شرایط بودند، مجوز حضور در مسابقات را بدست آورند.

وی ادامه داد: بازیکنانی که تست آنان مثبت شد، در قرنطینه خانگی به سر می‌برند. افرادی که مشکل داشتند همان روز اول به منزل بازگشتند و خدا را شکر فعلا مشکلی در برگزاری لیگ نیست.  

سلوکی خاطرنشان کرد: این فصل از لیگ برتر نسبت به فصل گذشته خیلی تفاوت دارد زیرا پیش از این ورزشکاران شرایط مسابقات تدارکاتی و رفاه بیشتر در حین بازی را داشتند. در حال حاضر ما خیلی سخت گیرانه بازی‌ها را برگزار می‌کنیم. ورزشکاران ما بدون حضور تماشاچی بازی می‌کنند و کار سختی است.

وی یادآور شد: در حال حاظر به دلیل شرایط کرونا، اردوهای تیم ملی با تاخیر شروع می‌شود و همه کارها انجام شده و در این شرایط مسابقات لیگ را برگزار کنیم تا در ادامه اردوی تیم ملی برپا شود. در حال حاضر ستاد مبارزه با کرونا مجوز برگزاری اردوی تیم ملی را به ما نمی‌دهد. تدابیری اندیشیدیم که برای برگزاری اردوی تیم ملی زنان مشکلی از لحاظ نکات بهداشتی نداشته باشیم. ما مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا را برای ۲۰۲۱ در پیش رو داریم که هنوز تاریخ دقیق آن مشخص نیست و باید برای آن برنامه ریزی کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار ورزش