غلامی: قهرمانی در مسابقات شطرنج آنلاین آسیا ارزشمند است

تهران- ایرنا- عضو تیم ملی شطرنج ایران گفت: مسابقات آنلاین آسیا هر چند که تاثیری در ریتینگ فردی و تیمی ندارد اما قهرمانی در این تورنمنت می‌تواند برای تیم مهم و ارزشمند باشد.

«آرین غلامی» که به همراه تیم ملی شطرنج ایران به جمع هشت تیم برتر جام ملت‌های آسیا رسیده روز شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: در مسابقات نخست این رقابت‌ها که به صورت آنلاین برگزار شد من در میز پنج برای تیم ملی به میدان رفتم که توانستم مدال طلا را از آن خود کنم. در این مسابقه پرهام مقصودلو، احسان قائم‌مقامی، محمدامین طباطبایی و پویا ایدنی نفرات دیگر تیم ملی ایران را تشکیل دادند.   

وی با اشاره به حضور نیافتن تیم ملی شطرنج چین در این رقابت‌ها گفت: این تیم به دلیل اختلاف سیاسی با کشور هنگ‌کنگ در این مسابقات شرکت نکرد اما تیم ملی هند که مدعی به شمار می‌رود در مسابقات حاضر است. نتایج این مسابقات تاثیری در ریتینگ انفرادی و تیمی شطرنج ایران ندارد و بیشتر جنبه تدارکاتی دارد البته کسب عنوان قهرمانی آن برای شطرنج ایران مهم است.  

غلامی در ادامه با اشاره به برگزار شدن مسابقات شطرنج به صورت حضوری در برخی از کشورها افزود: تعداد کمی مسابقه حضوری برگزار شده و برخی از شطرنج‌بازان به آن دعوت می‌شوند اما هنوز این مسابقات فراگیر نشده است. البته تورنمنتی توسط «مگنوس کارلسن» نفر نخست شطرنج مردان جهان برگزار شد که نفرات تاپ دنیا در آن حضور داشتنند. امیدوارم شمار این مسابقات بیشتر شود تا بتوانیم در آن حضور پیدا کنیم هر چند که با شرایط کنونی کرونا کسب روادید و خروج از ایران سخت است. به احتمال زیاد در ۲ ماه آینده یک مسابقه در ایتالیا برگزار خواهد شد و در آن شرکت می‌کنم.

در تورنمنتی که توسط مگنوس کارلسن برگزار شد، علیرضا فیروزجا نفر نخست نوجوانان جهان حضور داشت که نهایت با کسب نتایج درخشان در جایگاه دوم قرار گرفت.  

عضو تیم ملی شطرنج ایران با اشاره به پیشرفت شطرنج‌بازان جوان ایران در سطح جهان گفت: این پیشرفت می‌تواند استمرار داشته باشد اما شرط آن حمایت خانواده‌ها از نوجوانان است. اگر خانواده‌ها حمایت مادی و معنوی داشته باشند بی‌تردید موفقت ادامه خواهد داشت. در کنار خانواده فدراسیون نیز حمایت لازم را انجام خواهد داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha