وزیران خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان به مسکو سفر کردند

مسکو - ایرنا - زهراب مناتسکانیان و جیحون بایراموف وزیران امور خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان، برای دومین بار در ۱۰ روز اخیر به منظور مذاکره درباره مناقشه قره باغ به مسکو سفر کردند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری ریانووستی روز چهارشنبه به نقل از «آنا ناگدالیان» سخنگوی وزارت امور خارجه ارمنستان نوشت: زهراب مناتسکانیان وزیر خارجه ارمنستان روز ۲۱ اکتبر (امروز) در جریان دیدار در مسکو درخصوص آتش بس در منطقه قره باغ مذاکره می کند.

 مناتسکانیان امروز چهارشنبه برای همین منظور به مسکو رفت و قرار است با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه دیدار کند.

رسانه های روسی نیز امروز به نقل از دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان اعلام کردند که جیحون بایراموف وزیر خارجه آذربایجان برای دیدار کاری و رایزنی با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه امروز عازم مسکو شد.

 وزیران خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان روز ۱۱ ماه اکتبر در مدت مذاکرات طولانی که با وساطت وزیر خارجه روسیه در مسکو برگزار شد به توافق برای آتش بس در قره باغ دست یافتند اما این آتش بس بارها از سوی طرف های درگیر نقض شده و دو طرف یکدیگر را به نقض آن متهم کردند.

اوضاع در منطقه قره باغ از ششم مهر (۲۷ سپتامبر) متشنج شده و ارمنستان و جمهوری آذربایجان یکدیگر را به آغاز جنگ متهم کرده‌اند.

جمهوری آذربایجان در این مناقشه با تکیه بر اصل حفظ تمامیت ارضی خواستار پایان اشغالگری ارمنستان شده و از سوی دیگر طرف ارمنی با استناد به اصل «حق تعیین سرنوشت» خواستار به رسمیت شناخته شدن حقوق ارامنه شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار جهان