برنامه‌های هفته وحدت در مساجد کردستان برگزار نمی‌شود

سنندج - ایرنا - مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: با توجه به شیوع کرونا و برای حفظ سلامتی مردم، برنامه‌های هفته وحدت به صورت جمعی در مساجد برگزار نخواهد شد و این آیین‌ها بیشتر به صورت تصویری یا در فضای مجازی انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام محمد منتظری روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت ماه ربیع‌الاول و هفته وحدت اظهار داشت: از ائمه جمعه و جماعات انتظار داریم برای حفظ سلامتی مردم از برگزاری مراسم یا آیین‌های مولودی‌خوانی اجتناب کرده و از برنامه‌های پخش شده در صدا و سیما و فضای مجازی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه فضای مجازی بستر مناسبی برای برگزاری برنامه‌های هفته وحدت است، اضافه کرد: پخش کلیپ‌های تهیه شده ماموستا شیخ الاسلام از طریق صدا و سیما، انجام مصاحبه با شخصیت‌های تاثیرگذار اهل تشیع و تسنن، تولید کلیپ و ویدیو و انتشار در شبکه‌های فضای مجازی، مسابقات پیامکی روزانه با محوریت نامگذاری ایام هفته وحدت از جمله برنامه‌های این هفته است.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور یادآور شد: تجلیل از خانواده‌های شهدای روحانی با مشارکت بنیاد شهید، تجلیل از فرهیختگان تقریب، ارکان مساجد، هنرمندان و رسانه‌های عرصه تقریب به صورت ویژه و برگزاری نشست‌های تخصصی ائمه جمعه و جماعت به صورت محدود در شهرستان‌های بانه و سقز، دیواندره و کامیاران از دیگر برنامه‌هایی است که در هفته وحدت برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام منتظری یادآور شد: در این هفته مستندی از ماموستا بالک، اشتراک‌گذاری پوستر نمایشگاه دام تکفیر، برنامه‌ریزی با دیدار نماینده ولی‌فقیه و انتشار بیانیه‌های علمای شاخص اهل سنت و تشیع، برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: شیوع کرونا نباید موجب کاهش توجه به هفته وحدت باشد، بلکه باید برنامه‌ها را به سمتی دیگر و با استفاده حداکثری از ظرفیت موجود، از جمله در فضای مجازی سوق داد.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با بیان اینکه مهمتربن پیام پیامبر(ص) دعوت به وحدت و یکپارچگی بین مسلمانان است، افزود: امروز با توطئه‌های زیادی مواجه هستیم و استکبار جهانی با همراهی انگلیس به دنبال ایجاد تفرقه و تشتت در جامعه اسلامی است، بنابراین وظیفه داریم با حفظ وحدت و اجتناب از توجه به اختلافات، مانع از عملی شدن خواسته‌های آنان شویم.

حجت‌الاسلام منتظری به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر حفظ وحدت در ایران و کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت: اهانت به اعتقادات اهل سنت و تشیع خواسته رهبری و دولتمردان نیست، چرا که ایجاد اختلاف فقط به نفع دشمنان و بدخواهان جامعه اسلامی است.

وی بر لزوم همکاری مردم و مسوولان برای عبور از شرایط سخت اقتصادی و شیوع کرونا تاکید کرد و گفت: با ایمان و اعتقاد راسخ به آموزه‌های دینی و نصرت الهی، به طور قطع از این شرایط با موفقیت عبور خواهیم کرد.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور به افکار تکفیری در بین برخی افراد ناآگاه اشاره و اضافه کرد: تلاش ما این است با روشنگری و راهنمایی دلسوزانه، مانع از گمراه شدن این افراد در جامعه شویم.

از ۱۲ تا ۱۷ ربیع‌الاول(۸ تا ۱۳ آبان) به هفته وحدت نامگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =