فرمانده انتظامی: تقویت زیرساخت‌های انتظامی همدان ضروری است

همدان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان همدان گفت: تقویت زیرساخت‌های ارائه خدمات به مردم در حوزه پلیس‌ تخصصی کلانتری و پاسگاه‌ها ضروری است.

سردار سلمان امیری روز چهارشنبه در آیین تجلیل از فرماندهان و پرسنل انتظامی استان همدان اظهار داشت: فضا و امکانات پاسگاه‌ها و کلانتری‌ها برای ارائه خدمت به مردم باید بهبود یابد تا در شان و جایگاه مراجعه کنندگان باشد.

وی اضافه کرد: باید با به خط کردن سازمان ها و نهادها و کمک گرفتن از خیران در عرصه امنیت، بتوان زیر ساخت های انتظامی را توسعه داده و بهبود بخشید.

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: پلیس بنا ندارد با شعار دادن و لفاظی وقت کشی کند بلکه بازخورد کار پلیس را می‌توان در کف خیابان دید همچنین با نظرسنجی از مردم وضعیت ارائه خدمات صادقانه این نیرو یا کاستی ها را بررسی و ارزیابی کرد.

سردار امیری اظهار داشت: ناجا با علت فراوانی ماموریت بیشترین تعامل را با اقشار مختلف مردم دارد و کمتر کسی در جامعه با این نیرو ارتباط نداشته یا نیازمند به دریافت خدمت از این نیرو نبوده است.

وی ادامه داد: بالا بودن میزان ماموریتها در نیروی انتظامی زمینه را برای برقراری ارتباط کارکنان ناجا با لایه‌های مختلف اجتماعی، سازمان ها، نهادها و سمن ها فراهم کرده و موجب شده نیروی انتظامی مورد اعتماد این اقشار باشد.

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: رهبری انقلاب اسلامی از ناجا به عنوان نیرویی خوب، خدمتگزار و خادم یاد کردند که این افتخار بزرگی برای کارکنان این مجموعه است بنابراین باید در جهت حفظ مدالی که رهبری انقلاب به گردن این نیرو انداخته تلاش کرد.

سردار امیری تاکید کرد: علاوه بر نیروی انتظامی دیگر سازمان‌ها و نهادها نیز در تولید، حفظ و پایداری و برقراری امنیت تکلیف دارند و هم اینک همه اقشار، گروه‌ها و سلیقه‌ها در کنار نیروی انتظامی برای برقراری نظم و امنیت هستند که سود این وفاق و همدلی مبارک به جامعه برمی گردد.

وی گفت: هر فردی که در مسیر رضایت‌مندی مردم گام بردارد به طور حتم در مسیر شهدا، امام راحل و  رهبری انقلاب اسلامی است و هر کس در فکر ناامید کردن مردم باشد آب در آسیاب دشمن می ریزد.

فرمانده انتظامی استان همدان افزود: با وجود اقدام های خوب صورت گرفته در عرصه‌های مختلف اما دشمن دنبال کمرنگ کردن این خدمات و ایجاد فاصله بین مردم و حاکمیت است و ما باید در جهت دفع توطئه‌ها و خنثی کردن آنها تلاش کنیم.

سردار امیری بزرگترین افتخار ناجا را خدمت به مردم عنوان کرد و گفت: مبارزه با بر هم زنندگان امنیت و نظم اجتماع، مقابله با اقدام‌های شرورانه اشرار که موجب ایجاد بی‌نظمی و استرس در جامعه شدند در دستور کار بوده و اجازه نمی‌دهیم اراذل و اوباش لحظه‌ای راحت باشند.

وی تاکید کرد: پلیس به مثابه خاری در چشم کسانی است که می خواهند به امنیت جامعه خلل وارد کنند و مهر و رافت پلیس نیز برای کسانی است که به آنها ظلمی صورت گرفته است.

فرمانده انتظامی همدان با بیان اینکه امکان شرارت را به کسی نمیدهیم افزود: با تعامل دادگستری و دادستانی و دیگر نهادها، اراذل و اوابش  را سر جای خود نشانده تا درس عبرتی برای دیگران متخلفان شود.

رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی همدان نیز گفت: رهبری انقلاب ناجا را نیرویی دارای کارکنان خوب، خدمتگزار و خدوم دانستند و فرمودند مردم قدردان تلاش‌های سبزپوش ناجا هستند.

حجت‌الاسلام محمد صادق جوشقانی داشتن ویژگی رافت در کنار اقتدار را نتیجه تلاش های صورت گرفته در چند سال گذشته دانست و اظهار داشت: این مولفه ها موجب شد که پلیس به نیرویی مکتبی و در تراز جامعه اسلامی برسد.

وی بیان کرد: به دنبال مطرح شدن پلیس در تراز جامعه اسلامی در سال ۹۷، همایش ملی «ناجا و جامعه اسلامی» سال گذشته در استان همدان برگزار شد که ۵۴ مقاله علمی برای رسیدن پلیس به جایگاه انقلاب اسلامی به دبیرخانه این همایش رسید.

رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی همدان گفت: توجه به مولفه‌هایی نظیر صیانت از کارکنان، آگاه سازی، دشمن شناسی، مباحث اخلاقی و آموزش مستمر، ایجاد نهضت نرم‌افزاری در راستای تحقق رسالت دینی، ملی و سازمانی، گفتمان‌سازی و نهادینه کردن رهنمودهای مقام معظم رهبری در ناجا موجب شد رهبری لقب مجاهد در راه خدا و پلیس مقتدر و رئوف را به این نیرو بدهند.

حجت‌الاسلام جوشقانی یکی از مولفه ها و نمونه های بارز رافت پلیس را مشارکت در کمک مومنانه دانست و افزود: در این راستا ۸۰۰ بسته معیشتی به ارزش ۲۴۰ میلیون تومان توسط پرسنل ناجا به محرومان اهدا شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =