۳۰ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۲
کد خبرنگار: 2142
کد خبر: 84083799
۰ نفر

برچسب‌ها

برداشت برنج از شالیزارهای گیلانغرب آغاز شد

قصرشیرین- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب گفت: برداشت برنج از سطح ۵۵۲ هکتار از شالیزارهای این شهرستان آغاز شد.

«سعید حیدرپور» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال کشت برنج نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته که با توجه به عملکرد تولید سه تن شلتوک و ۲ تن برنج در هر هکتار  پیش‌بینی می‌شود در مجموع بیش از یک هزار و ۶۵۰ تن شلتوک و یک هزار و ۱۰۰ تن برنج از شالیزارهای گیلانغرب به ارزش ۲۷۵ میلیارد ریال برداشت و روانه بازار مصرف شود.

وی اظهار داشت: برنج برداشت شده در این شهرستان در فصل زراعی امسال در مقایسه با سال قبل از آن ۶۵۰ تن افزایش داشته و برداشت محصول نیز تا نیمه اول آبان ادامه دارد.

مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب در ادامه گفت: با توجه به وضعیت منابع آبی ناشی از بارندگی‌های سال گذشته و امسال، کشت برنج در نقاطی انجام شد که از منابع آبی و از شرایط مطلوبی برخوردار بوده و از آب مازاد برگشتی به چرخه استفاده مفید شده است.

حیدرپور اضافه کرد: برنج کشت شده در شالیزارهای دشت «دیره» و منطقه «گلین» از توابع این شهرستان از نوع «عنبربو» است که از عطر و طعم مطلوب و از مواد نشاسته‌ای کاملا مرغوب و متفاوتی برخوردار است.

او گفت: کار برداشت از طریق سه دستگاه کمباین و بخشی هم به صورت دستی انجام می‌شود و با توجه به وجود سه واحد کارخانه شالیکوبی در دهستان دیره، کار شلتوک‌گیری نیز در همین دهستان انجام می‌شود.

شهرستان گیلانغرب ۴۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد که به علت تنوع آب و هوایی و حاصلخیزی خاک از ۲۵ نوع محصول کشاورزی برخوردار است و  سالانه ۱۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و دامی در آن تولید می‌شود.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها