خط تولید ماسک تمام اتوماتیک در شاهرود افتتاح شد

شاهرود – ایرنا – رییس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود از افتتاح خط تولید تمام اتوماتیک که روزانه ۲۰ هزار ماسک سه لایه تولید می کند، خبر داد.

سید احمد ابوالقاسمی فر روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این دستگاه تولید ماسک اتوماتیک با هزینه ۲۰ میلیارد ریالی توسط یکی از خیران  شهرستان شاهرود خریداری و در سوله آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود نصب و راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه اولین دانشگاه تولید کننده صنعتی ماسک سه لایه  در استان سمنان هستیم، اظهار داشت: دستگاه نصب شده این قابلیت را دارد که در هر دقیقه حدود ۵۰ تا ۶۰ عدد ماسک تولید کند.

ابوالقاسمی فر با اشاره به اینکه محصولات این کارگاه به صورت خودکار توسط دستگاه استریل و بسته بندی می شود، تصریح کرد: تولیدات این کارگاه در گام نخست به موسسه های خیریه ارائه می شود و در آینده نزدیک برای مصرف عموم مردم به بازار نیز روانه خواهد شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با بیان اینکه سایر امکانات مورد نیاز برای تولید ماسک از طرف آزمایشگاه های این دانشگاه تأمین شده است، گفت: هم اکنون سه نفر در این کارگاه مشغول به کار هستند.

وی با بیان اینکه در زمینه تولید الکل و مواد ضدعفونی کننده هم فعال هستیم، افزود: مطابق با شعار جهش تولید و به منظور پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب و در راستای مبارزه با بیماری فراگیر کوید-۱۹ این دانشگاه اقدام به تولید الکل ۸۷ درصد و رقیق‌سازی آن برای ساخت محصول ضد عفونی کننده کرده است.

ابوالقاسمی فر ادامه داد: درهمین راستا با دارا بودن امکاناتی نظیر دستگاه برج تقطیر و اتوکلاو بخار در آزمایشگاه این دانشگاه و با تلاش کارشناسان و همکاری شرکت دانش بنیان طب ذکریا رازی موفق به تولید ماده ضدعفونی کننده سطوح و دست شدیم.

وی میزان تولید محصولات ضد عفونی کننده در گام نخست را ۳۰۰ بطری در هفته برشمرد و اظهارداشت: بخش عمده محصول ضدعفونی کننده تولیدی برای رفع نیاز دانشگاه و بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) به کار گرفته شد و مازاد آن برای فعالیت‌های جهادی و توزیع در مناطق محروم ارسال شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در تشریح فعالیت های مقابله با ویروس کرونا، افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا همزمان با تولید مواد ضد عفونی کننده برای بیمارستان خاتم الأنبیاء(ص) موضوع استریل کردن ماسک ها نیز مورد توجه قرار گرفت که با همکاری با نهادهای مختلف ماسک های تولید شده به دانشگاه انتقال داده شد و با استفاده از دستگاه اتوکلاو بخار با تعیین دما و فشار خاص دستگاه تمامی ماسک ها استریل و در اختیار سازمان های مختلف قرار گرفت.

مرکز آموزشی ، درمانی و پژوهشی خاتم الانبیاء (ص) تنها بیمارستان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =